Bekaroğlu Bombaladı!

 

uzun-1CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun Basın Açıklaması

Hiç şüphe yok ki, demokrasilerde ülkeyi seçilmiş çoğunluk yönetir, yani seçim, meşrutiyetin en önemli ayağıdır ama tek ayakla demokrasiyi yürütemezsiniz. Demokrasinin ikinci ayağı seçilmişlerin ülkeyi hukukla yönetmesidir. Eğer seçilmişler ülkeyi hukuk içinde yönetmiyorsa orada demokrasi sakattır, tek ayaklıdır, buna demokrasi denmez bile. Bugün Türkiye’de olan durum budur,

İktidar tüm rejimlerde vardır. Muhalefet ise sadece demokrasilerde vardır. AKP, sadece kendisini millî, yerli, vatan dostu, tüm muhalefeti ise hain, terörist, şeytan ilan ederek sadece ülkeyi akıl almaz bir kutuplaşmanın içine itmiyor, aynı zamanda muhalefetsiz bir siyasal yaşam istiyor.

 

Bu durum Rize için de geçerli… Çok uzun süre Rize siyasetini muhalefetsiz yürüttüler, istedikleri gibi at koşturdular, kendileri ÇALDI kendileri oynadı. Ama artık bu durum sona erdi; bundan böyle muhalefetin nefesi enselerinde olacak. Tüm maskeler inecek… Evet, İstanbul milletvekiliyim ama Sayın Genel Başkanımızın görevlendirmesi ile aynı zamanda Rize milletvekili gibi çalışacağım. Onları adım adım takip edeceğim; ne yaptılar, ney yapmadılar, niçin yapmadılar.,, hepsini vatandaş bilecek… Yani Rize’ye demokrasi geliyor

Demokrasi güzel bir şey; vatandaşın lehine olan bir sistem… Ben muhalefet olarak onları izleyeceğim, onları rahat bırakmayacağım… Bakın; Belediye seçimleri üzerinden iki yıl geçti, vaatlerinden bir tanesini bile yapmadılar. Şimdi ben çıkıp “Ne oldu?” diye sorunca saldırmaya başladılar… Ne yaparlarsa yapsınlar; peşlerini bırakmayacağım… 30 Mart’ta benim seçim beyannamemden kopyalayarak vatandaşın karşısına getirdikleri 10 numara projeleri ne oldu, Rizelilerle beraber sormaya devam edeceğiz, Onların tüm numaralarını, on da olsa 20 de olsa numaralarını ortaya koyacağız.

Yalan filan yok, İftira da yok; tüm Rize ve Türkiye bilir ki Bekaroğlu hiç yalan söylemedi, hiçbir zaman hiç kimseye iftira atmadı.

Yalancılık ve palavracılık yapan kendileri. Dünyanın en pahalı havaalanı olacakmış. Bu zat-ı muhterem dünyadaki kaç havaalanının maliyetini incelemiş, çıksın açıklasın bakalım. Ben, Artvin-Rize Hava Alanı yapılmayacak demedim- Dediğim şey “Ulaştırma Bakanlığı kayıtlarında Artvin-Rize Havaalanı planlama aşamasında, henüz programa alınmamış, 2016 yılı bütçesinde Artvin-Rize Havaalanı için her hangi bir ödenek konulmamış’ . Bu mu yalan? O zaman çıksın bu zat-ı muhterem, “şu kadar ödenek kondu, filan yerde yapılacak, projesi şudur, şu tarihte temeli atılacak, şu tarihte bitecek” desin. Diyemez; çünkü bunlar henüz belli değil; çünkü Artvin-Rize Havaalanı sadece planlanmaktadır, henüz prograıma alınmamıştır, 2016 yılında başlanması söz konusu değildir.

İşte ben muhalefet milletvekili olarak bunlan söylüyorum. Niçin söylüyorum bunları? İstiyorum ki, iktidar milletvekilleri gitsinler, Bakan’ın, Başbakanın, Cumhurbaşkanı’mn kapısını aşındırsınlar, “muhalefet zorluyor, programda olmamasına rağmen bir şeyler yapın, ek ödenekten verin, bu yıl temel atılsın” desinler… Onları teşvik ediyorum, zorluyorum; hiç kimsenin şüphesi olmasın bu durumdan Rize ve Artvin kazanacaktır.

Çaykur’un Özelleştirilmesi, Çay Piyasası Kurulu oluşturulup Çaykur’un bu kurula bağlanması, Türkiye çay piyasasının dünya tekelleri ve onların içerideki işbirlikçilerinin eline geçmesi riski yeni ortaya çıkmış değildir. Sayın Mesut YılmazTn günlerinden beri bu durum ortada. Bu zat-ı muhterem mevlit ziyafetlerinde gezerken ben çayın mücadelesini veriyordum. O gürı Çaykur’un özelleştirilmesini çay üreticileri ile birlikte nasıl engellediysek bugün de aynısını yapacağız. Çay ve Çaykur’un başına çorap örmeyeceklerse niçin çay kanununun hazırlanma işleri kapalı kapılar ardında yürütülüyor, niçin çayın paydaşlarından, üreticilerden, işletmecilerden, STK’lardan, muhalefetten bucak bucak kaçıyorlar?

“Çap ve seviye” meselesine gelince; bu işler öyle bir yerlere sırtım dayayarak olmaz, boy ve kalınlıkla da çap ve seviye olmaz. Ama şunu açıkça ilân ediyorum; Rize’de siyasetin kalibresi, çap ve seviyesi yükselecek, bundan sonra öyle istedikleri gibi at koşturmayacaklar Seçim öncesi; televizyonlara çıkacak, on numara projelere kefil olacaksın, “onlar yapamaz, muhalefet, kaynak bulamazlar, biz iktidarız, biz yaparız” diyeceksiniz, şimdi “bunlar benim işim değil, belediyenin” diyeceksiniz… Bu mu çap ve seviye? Öyle yağma yok, bunlan adım adım izleyeceğim. Onlarda gidecek, hükümeti zorlayacaklar ve sonunda Rize kazanacak.

Rize’de büyük bir baskı kurdukları, esnafı, memurları, basını tehdit ettiklerini bilmeyen yok… Kimin kime telefon ettiğini bu zat-ı muhterem kendisi açıklasın… Ben şu kadarını söyleyeyim; ne yaparlarsa yapsınlar, tüm Rizelilere olup bitenleri anlatacak, bunların maskelerini düşüreceğim, yaptıkları, yapmadıkları ne varsa hepsini Rize bilecek. Haydi bakalım, hodri meydan!

Prof.Dr. Mehmet Bekaroğlu
CHP İstanbul Milletvekili.

Haber Kaynağı: www.rizeninsesi.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Mart 2016, 18:27 tarihinde Dosyalarımız, Genel, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 316 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
Yazarlarımız
FACEBOOK BEĞENENLER
Resim Galerisi
PUAN DURUMU