ŞABAN KARAMEHMET OĞLU YANLIŞ DÜŞÜNÜYORMUŞ!….

29315351_1373874299385895_4787148605133684736_n

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu’nun, Erzincan Trabzon demiryolu hattı yerine demiryolu güzergahının Samsun Sarp olması gerektiğini belirttiği açıklamasına Trabzon Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız, akla ziyan bir açıklama yaptı…

Dündar Ayyıldız, RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu’nun katıldığı bir canlı yayında Erzincan-Trabzon Demiryolu hattı projesine karşı olduklarına vurgu yaparak, “Üstten aşağıya hangi ile demiryolu inerse insin bir ilin mutluluğu diğer ilin mutsuzluğu olamaz. Elbette ki Karadeniz’e demiryolu istiyoruz ama aklın yolu bir bu da Samsun-Sarp Demiryoludur” ifadelerinin kendilerini derinden sarstığını söyledi. Bölgenin mega projelere ihtiyacının olduğunu vurgulayan Ayyıldız, bölgeye yapılan yatırımlara şehir anlamında değil, bölgesel olarak bakmanın doğru olacağını ifade ederek, RTSO Başkanının stratejik bir öneme sahip Erzincan-Trabzon Demiryolunu şehir demiryolu olarak görmesinin yanlış olduğunu söyledi.

ŞEHİR OLARAK BAKMAK YANLIŞTIR

Bölgeye büyük bir canlılık getirecek demiryolu projesine şehir anlamında bakmanın yanlış olduğunu belirten Ortahisar Kent Konseyi Dündar Ayyıldız, bu proje ile bölgenin kalkınacağını söyledi. “Erzincan-Trabzon demiryolu kesinlikle stratejik bir yoldur. Bu yolu bir şehir demiryolu olarak görmek yanlıştır. Bu demiryolu Trabzon kadar Rize, Giresun ve bütün Karadeniz’e de katkı sağlayacaktır” diyen Ayyıldız, “Sayın Rize TSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın müjdelediği ve Ulaştırma Bakanlığının yatırım programı envanterine girmiş olan Trabzon-Erzincan Demiryoluna bizzat karşı olduğunu söylemiştir. Bu mega proje Karadeniz bölgesini güney illere ve uluslararası bağlantılara ulaşma projesidir. Trabzon’a özel bir proje değildir. Bu yatırımla birlikte Doğu Karadeniz illerinin tamamı kalkınacak ve gelişecektir. Erzincan-Trabzon Demiryolu kesinlikle stratejik bir yoldur. Bu yolu bir şehir demiryolu olarak görmek yanlıştır. Bu demiryolu Trabzon kadar Rize, Giresun ve bütün Karadeniz’e de katkı sağlayacaktır. Çünkü biz inanıyor ve görüyoruz ki bu bölgenin herhangi bir vilayetine yapılan yatırım tüm bölgeyi olumlu yönde etkilemektedir. Hal böyleyken meseleye bir şehir açısından bakmak Türkiye’yi üzmektir.” şeklinde konuştu.

BÖLGEYE BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Samsun-Sarp Demiryolunu kendilerinin de çok önemsediğinin altını çizen Dündar Ayyıldız, “Ama Sayın Karamehmetoğlu’nun Erzincan-Trabzon Demiryoluna karşı yaptığı bu talihsiz açıklamalarını doğru bulmuyoruz.” dedi. Açıklamalarını sürdüren Ayyıldız, “Bölgeye yapılacak tüm mega projelere yine bölge olarak sahip çıkmalıyız. Nasıl ki Trabzon olarak Rize’ye yapılan Havalimanı, Ovit Tüneli, Çevre Yolu gibi mega projelere sahip çıktıysak aynısını herkesten beklemekteyiz.” diye konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Mart 2018, 17:33 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 289 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
Yazarlarımız
FACEBOOK BEĞENENLER
Resim Galerisi
PUAN DURUMU