Sayın Valim;

13-kamilkopuz“ Yağmur ve Bulutların Ülkesi”, “ Çay’ın Başkenti”  Rizemize hoş geldiniz.!

Yeni görevinizde önce sağlık ve üstün başarılar diliyorum. Rizemizin sorunlarını ve sıkıntılarını öncelikle tespit edecek görev süreniz boyunca bunları çözmede öncelikle Zat-i Aliniz ve size bağlı olan Türkiye Cumhuriyeti Kurumları olacaktır.

Zonguldak doğumlu ve Karadeniz kökenli ve eğitimizin ilk dönemlerini Trabzon’da görmeniz hasebi ile Bölgemizi iyi tanımanız Rize ve Rizeliler için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

Şahsim olarak Hollanda’da yaşıyor olmam ve iklim ve çalışkanlıkları yönü ile Hollanda ve Hollandalılar arasında güzel ve anlamlı bağlar olduğunu bu ülkede yaşadığım 35 yıl içinde müşaade ettim. Yaklaşık 5 yıldır “ Hollanda Rize Kültür Vakfı “ Başkanı olarak Rizemizle ve Rize üst düzey Yöneticileri ile sık sık samimi, sıcak ve candan ilişkilerimiz oldu..Kurumlar ve İş Adamları düzeyinde karşılıklı görüşmeler ve buluşmaları sağlamama rağmen bir şekilde çok sıkı ilişkiler kurulamadı. Sizin görev süresinde bu sıcak ilişkilerin süreklilik ve yeni bir ivme kazanacağını umut ediyorum..Ayrıca Rizemizin Hollanda’da en fazla Rizelinin yaşadığı Brabant Eyaleti’n deki bir şehirler kardeş şehir olması çalışmalarının yapılmasını Hollanda Rizelileri olarak sizden beklediğimizi hemserileriniz olarak bu arzumuzu iletmek istiyorum..

Rizemizin sonuçlandırılmayan bir çok hayatı projelerinin ivedilikle hayata geçirilmesi Zat-i Alinizin önceliği olacağını göreve başlarken dile getireceğinizi Rizeli bir vatandaş ve hemşeriniz olarak bekle

mek hakkını kendimde görüyorum ve bunun bir saygısızlık olarak algılanmamasını  özellikle istiyorum..

Rizemize tekrar hoş geldiniz derken; Doğa harikası bir İlimiz olan Rize’mizin ; Doğa, Çevre konularında ki duyarlılığınızın ilk önceliğiniz olmasını bekler ve bunların korunması konularında daha etkin uygulamalar ve çalışmalar yapacağınızı beklediğimizi ve Rizemizin BETON’laştırılmasının bir şekilde önlemek için neler yapılabileceğinin belirlenerek uygulamaya acilen başlanmasını bekliyoruz.

Saygılarımla

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Haziran 2016, 15:20 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Yazar 13 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 110 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
Yazarlarımız
FACEBOOK BEĞENENLER
Resim Galerisi
PUAN DURUMU