RİZELİ GENÇ ERKUT KALVAN ADAY ADAYI

erkut kalkavan“16 Nisan Referandumu”ndan sonra Aziz “Türk Milleti”nin verdiği destek ile beraber Başkanlık Hükumet Sistemi yürürlüğe girmiştir.
Biz gençler olarak bu sistemi sonuna kadar destekledik.
Şimdi söz “Gençlerin” dedik ve 27. Dönem Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olarak 23 yaşında bu yola girmiş bulunmaktayım.
Desteklerinizi ve dualarınızı bekleriz.

Atalarımızdan ve dedelerimizden mirasını devraldığımız gibi gençlerde tarihin akışını değiştirebilecek yaştadır diyerek geçmişinden aldığı cesaret ile birlikte 23 yaşındaki Erkut Kalkavan, 29.04.2018 tarihinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na giderek 27.Dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığına resmi başvurusunu gerçekleşti.
Erkut Kalkavan, il başkanlığı çıkışında yaptığı açıklamada; Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in “Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik “kim var !” diye seslenince, sağına ve soluna bakmadan fert fert “ben varım !” cevabını veren bir gençlik” İşte bizler, sizlerin ve gelecek nesillerin “kim var !“ denildiğinde “ben varım !” cevabını verebilecek ve ‘zaman bendedir ve mekan bana emanettir! Sözüne atıfta bulunarak , artık 25 yaş altı gençlerin sözlerinin dinlenebileceği, gençlerin yaşadığı problemleri en iyi gençlerin çözebileceğini belirtti. Sözlerine Cumhurbaşkanımızın yürüdüğü yoldan yürümekten onur duyduğunu ve bu yolun meclis sıralarında gençlerin temsil etme vakti geldiğini söyledi.
24 Haziran Genel Seçimlerinde Demokrasi, Özgürlük ve Milli İrade’ye en güçlü şekilde sahip çıkacağını ilke edinerek bunu devam ettireceğini, Yeni Türkiye yolunda Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı akımı biz gençler en yüksek noktaya çıkartacağını söyleyerek açıklamasını noktaladı.
Erkut KALKAVAN Kimdir?
28.12.1994 Üsküdar doğumlu, Esnaf ve ev hanımı bir çiftin evladıdır. Aslen Rizeli olan Erkut Kalkavan, ilkokul ve lise eğitimini Rize’de tamamladı. Lise eğitimini Rize Anadolu İmam Hatip Lisesinde 2012 yılında tamamladıktan sonra aynı sene içerisinde farz ibadeti olan “Hac” görevini tamamlamak için kutsal topraklara yolculuk gerçekleştirdi.
2013 yılında eğitimine Maltepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve AB bölümüne başladı ve 2017 temmuz ayında Lisans eğitimini tamamlamış bulunan aday adayı Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesin’de eğitimine devam etmektedir.
Üniversite hayatı boyunca TÜGVA Üniversite Temsilcisi, Genç MÜSİAD Girişimcilik Birimi Koordinatörlüğü, Genç STH Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmaktadır. Ayrıca Genç KADEM ve MTTB’de üyelikleri bulunmaktadır.
Buralarda çeşitli görev ve projeler içerisinde yer almıştır.
Sivil toplumda edindiği tecrübelerle birlikte 2015 yılında bir avuç genç arkadaşıyla beraber Karanlıktaki Hilal Gençlik Hareketi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.
Bu harekette 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce dahi kimsenin bu konuya değinmediği zamanlarda 2016 şubat ayında başkanlık sistemi çalıştayı, çeşitli programlar ve sosyal projeleri gerçekleştirdiler.
Gençlik Hareketinin Dergisi olan Sürç-i Lisan dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yapmaktadır.
2016 yılında Partimizin Üsküdar Gençlik Kolları asil yönetim kurulu görevinde bulunmuştur…

Karadenizvira ailesi olarak genç Rizeli kardeşimize başarılar dileriz….

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Mayıs 2018, 08:49 tarihinde Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 197 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
Yazarlarımız
FACEBOOK BEĞENENLER
Resim Galerisi
PUAN DURUMU