SU ELÇİLERİ EĞİTİM VE FARKINDALIK ARTIRMA TEKNİK DESTEK PROJESİ

011A2509011A2479

Rize Belediyesi ve DSİ işbirliği ile Su Elçileri Ekibi, çevrenin korunmasına dair farkındalığın arttırılması ve su kaynaklarının verimli kullanımının sağlanması için, bugün Hüseyin Yardımcı İlk ve Ortaokulu ile Şevket Yardımcı İlk ve Ortaokulu’nda eğitim ve farkındalık çalışmaları yürüttü. Ekip Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Kasap,”İlimizde gerçekleştirilmekte olan eğitimler ile çevrenin korunması, kirletmeden ve akılcı su kullanımının sürdürülebilirliğine katkıda bulunulması , Proje ile çevrenin korunmasına dair farkındalığın arttırılması ve su kaynaklarının verimli kullanımının sağlanması hedeflendiğini “ söyleyerek ekibe çalışmaları ve ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Proje kapsamında, medya ve eğitim kanalıyla kamunun yanı sıra özellikle çocukların ve gençlerin verimli su kullanımı ve çevrenin korunması hakkında farkındalığı arttırılırken, bilgi ve becerileri farklı iletişim araçları ile geliştirilecek. Bunun yanı sıra paydaş kurumların kadrolarının eğitim kapasitesi desteklenerek pilot üç havzada 40.000 kişinin bilgilendirilmesi sağlanacak.

Su yaşam kaynağımız… Çocuklarımız, geleceğimiz… Geleceğimiz için çocuklarımıza temiz su kaynakları ve yaşanabilir bir çevre bırakmalıyız… Onlar da gelecek kuşaklara aktaracaklar, “Elçilerimiz” olarak görev yapacaklar, “Su Elçilerimiz” olacaklar… sloganları ile Proje kapsamında ayrıca su kullanımı ve çevrenin korunması hakkında ulusal ve uluslararası kamuoyuna yönelik farkındalık arttırıcı iletişim kampanyaları gerçekleştirilecek.011A2592011A2592

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Şubat 2019, 08:46 tarihinde Genel, Küçük Manşetler, Manşet, Spor Haberleri kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 620 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU