CUMHURBAŞKANINA RİZE MEKTUBU

6-Deniz varlıGüvendiğiniz Adamlara Çok mu Güveniyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Rize’ye gelince önemli yazarlar ‘Cumhurbaşkanı’na açık mektup’ diye yazılar yazar. Sanırsınız Cumhurbaşkanı Rize’ye bu mektupları okumak için geliyor. Rize’yi çok merak ediyor ama Saray’da Rize hakkında bilgi alamıyor da Rize’ye muhterem yazarlarının köşe yazılarını okumak için geliyor.

Cumhurbaşkanı güzellemesi yanında kendilerince Rize için önemli olan konulara dikkat çeken yazarlara ayıp olmasın, madem Sayın Cumhurbaşkanı Rize’ye köşe yazısı okumaya geliyor, ben de kendimce önemli konuları sıralayayım istedim.

TÜRKİYE’Yİ CUNTACILARA TESLİM ETMEDİK, DARBECİLERE GEÇİT VERMEYİZ

Rizeli Sayın Cumhurbaşkanımız,

15 Temmuz’da dirayetli bir duruş sergileyerek darbenin önlenmesine yaptığınız katkı için teşekkür ederiz. Sizin gibi diğer tüm siyasi parti liderleri ile TSK içerisinde cuntacılara geçit vermeyen askerlere, darbeye karşı çıkma çağrılarına katılarak Reza’nın değil ama tankların önüne yatan halkımıza teşekkür ederiz. Darbeye karşı verilen mücadelede şehit olan asker-sivil tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileriz. Tarih boyunca din ve vatan savunmasında şehit düşen herkes için de Allah’tan rahmet diliyoruz. Hepsine minnettarız…

RİZE’Yİ KİMLERE EMANET ETTİNİZ?

Gelelim Rize’ye…

Rize’yi emanet ettiğiniz temsilcileriniz ne işler çeviriyor haberiniz yoktur sanırım, biraz anlatayım. Bakın, geçtiğimiz günlerde Eminettin Mahallesi Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Köseoğlu, TV’de çok ilginç şeyler anlattı. Limandan çıkarılan tekne sahipleri için yapılan ve 2008’de tamamlanan yeni balıkçı barınaklarına sizin Rize’yi emanet ettiğiniz kimileri çöreklenmiş. Gerçek balıkçıları dışarı atıp kayıkhaneleri kendi üzerlerine geçirmişler.

Bunun sizin açınızdan sakıncası var mı yok mu bilmiyorum ama bizde “Adalet olmayan yerde diğer konular teferruat”tan sayılır…

BELEDİYE EVLERE ŞENLİK

Güvendiğiniz adamlar 2014’te buraya Sayın Kasap’ı belediye başkan adayı diye getirdiler. Seçime 10 gün kala alelacele “10 Numara Proje” diye internetten indirilen görsellerden oluşan bir kitapçık dağıttılar. Sizin güvendiğiniz adamlar, Rize Belediyesini kazanmaları halinde 10 büyük projeyi gerçekleştirme vaadinde bulundular.

Güvendiğiniz adamlar “Tayyip’i astırmayız, kestirmeyiz” diye ne demeye geldiğini kimsenin anlamadığı ama AKP’ye oy vermek zorunda hissettirildiği bir seçim kampanyası yürüttü. Bu büyük bir seçim zaferi getirdi. Rize’yi her yönüyle analiz eden, neyi nasıl ve hangi bütçeyle yapacağını ortaya koyan Prof.Dr. Mehmet Bekaroğlu’na karşı yüzde 68 oy ile adamlarınız seçimi kazandı. Aradan 2,5 yıl geçti, bırakın 10 numara proje gerçekleştirmeyi, belediye rutin hizmetleri dahi göremez hale geldi. Belediye meclisinde imar değişiklikleri (İmar yağması) dışında aylarca konu görüşülmedi. Adamlarınız, Rize halkını, 10 yılda malvarlığı genişlediği konuşulan eski başkanı arar hale getirdi.

Eli ayağı düzgün bir hizmet üretemeyen Belediye, Atatürk heykeli ile gündemi değiştirme arayışına girdi. Rize belediyesi yaptığı hizmetlerle olmasa da köşeye sıkıştığında hep can simidi uzatan kimi yayın organlarında zaman zaman ‘Atatürk heykelini kaldırmaya çalışan başkan’ şeklinde haberlere konu oluyor. Böylece Cumhuriyet/Atatürk karşıtı kesimlerin gözüne girebilir, ayrıca yerine getiremediği vaatlerinden de sorumlu tutulmayabilirdi…

GÜVENDİĞİNİZ ADAMLAR HALKI ALDATIYOR

Rize halkını güvendiğiniz adamlar sürekli olarak aldatıyor Sayın Cumhurbaşkanımız… Buna zaman zaman hükümet üyelerini de alet ediyorlar. Bunun son örneği, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile yaşandı. Güvendiğiniz adamlar, 8 Eylül’de ihale edilecek olan Rize-Artvin Havalimanı’nın ihalesinin ertelendiğini, kısa süre içinde tekrar ihaleye çıkacağını söyledi Rizelilere. Oysa üç dört gün önce Sayın Bakan Eroğlu, pazar günü olmasına rağmen işler hızlı ilerlesin diye Bakanlar kurulunda imzaya açılan Rize Havaalanı için imza attığını söyledi. 8 Eylül’de ihaleye çıkacak olan bir yatırım için üç gün önce Bakan neyin imzasını atmış acaba? Dedim ya kandırıyor güvendiğiniz adamlar, bakanları da kullanarak…

SARISU VE YAMAÇ KÖYLERİ İÇİN GÖNDERİLEN PARALAR HOPPPAAAA SENOZ’A

Sayın Cumhurbaşkanım,

Geçtiğimiz ay Çayeli Şairler Deresi için DSİ’ye gönderilen 24 milyon TL ile Şairler Deresi Sarısu ve Yamaç köyleri için dere ıslahı/taşkın koruma işi yapılacaktı. Ne var ki, çok güvendiğiniz adamlardan birinin eli değiyor, Şairler deresi için gönderilen para Senoz’a aktarılıyor. Senoz’un da ihtiyacı olabilir ama başka bir yer için ayrılan parayı kendi köyünün bulunduğu vadiye aktarmak, diğer köylere haksızlık değil mi?

LİMANA FUTBOL SAHASI!

Rize, amatör futbol için şehir merkezinde saha bulunmayan tek yer. Önceki yıllarda yenisini yapmadan sizin çok güvendiğiniz adamlar Ekrem Orhon Sahasını yıkıp, yerine bina diktiler. O sizin çok güvendiğiniz adamlar halkı oyalayıp aldatmaya o gün bu gün devam ediyor.

“Öpmeye niyetin yok, yanağın nerde?” diye soruyorsun

Aynen bu söz geçerli Sayın Cumhurbaşkanımız,

Sizin o çok güvendiğiniz adamlar, geçtiğimiz yıllarda uygun yer olmadığına mahkemenin karar vermesine rağmen, futbol sahasını bu kez biraz daha ileriye kaydırarak liman gelişim sahasında yapacağız diye tutturdu. Liman işletmesi pek tabii olarak bu alanın liman gelişim sahası olduğunu, Ovit tünelinin tamamlanması sonrası çok daha büyümesi beklenen limanın gelişim sahasında böyle bir tesisin yapılamayacağını ifade ediyor. Sizin çok güvendiğiniz adamlar, mutlaka şehir merkezindeki yoğunluğu artırmak ve deniz kıyısında saha yapmak konusunda mı ısrarcılar, yoksa mahkemenin iptal etmesi kuvvetle muhtemel böyle bir girişimde bulunarak, dostlar alışverişte görsün anlayışı ile mi hareket ediyorlar?

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Ekim 2016, 20:03 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 6 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 224 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
Yazarlarımız
FACEBOOK BEĞENENLER
Resim Galerisi
PUAN DURUMU