Çaykur’dan Şiirli Kampnaya!..

çaykurçay (1)Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim 2019 dönemi yaş çay sezonunun ikinci sürgününü bir kampanya ile açtı. “Hayde Çaya Bakalım” sloganının kullanıldığı bu kampanyada, çay sektörünün tüm paydaşlarının çayın geleceği için harekete geçmesi istendi.

Kampanyanın startını Artvin ili Kemalpaşa ilçesindeki Kaya Köyüne bağlı Şanlı Çay Alım Yerinde veren Genel Müdür Vekili Alim burada yaptığı açıklamada, “Prof. Dr. Ali Rıza Erten ve Zihni Derin gibi öncülerin girişimleri ile bölgemizde yetiştirilmeye başlanan çay ürününün kısa bir zamanda bölgemizin en önemli değeri haline geldiğini, dedelerimizin, ninelerimizin binbir zahmetle meydana getirerek bizlere emanet ettiği çay bahçelerinin aynı zamanda bizden sonraki nesillere bırakacağımız en kıymetli miras olduğunu” ifade etti.

Çay Alım Yeriinde satan üreticilerle bir araya gelen Genel Müdür Vekili Alim “bu mirastan çocuklarımızın da istifade etmesini istiyorsak topyekün elimizi taşın altına koymamız gerektiğini ve çayımıza sahip çıkmak zorunda olduğumuzu” belirtti. Burada Çaykur Genel Müdür Vekili Alim’in birinci sürgün döneminde müstahsillerimizin ve Çay Alım Yeri ekiplerimizin kampanyayı sahiplenmesi neticesinde önemli bir aşama kaydedildiğini, üretilen çayın kalitesinde gözle görülür gelişme gösterildiğini belirtmesi üzerine, üreticiler “bu işin zaten böyle olması gerektiğini ve Çayın kalitesini geliştirmeye yönelik bu çalışmaları gönülden desteklediklerini” belirttiler.

Çay üreticilerinin vermiş olduğu destekten dolayı” memnuniyetini ifade eden Genel Müdür Vekili Alim, “bu desteğin çayımızın tekrar o eski parlak günlerine döneceğini bize gösterdiğini ve herkesi heyecanlandırdığını” ifade etti.caykur-genel-mudur-vekili-yusuf-ziya-alim,-2019-donemi-yas-cay-sezonunun-ikinci-surgununu-hayde-caya-bakalim-kampanyasi-ile-acti-(11)

Çay Alım Yeri ziyaretinde “Hayde Çaya Bakalım” kampanyasının afişini duvara asan Genel Müdür Vekili Alim, “çay sektörünün tüm paydaşlarını kampanyaya desteğe davet ettiklerini” ifade etti.

Ayrıca ikinci sürgün açılışı sebebiyle üreticilere baklava ikram eden Genel Müdür Vekili Alim, çay seçmek için bezin başına geçerek üreticilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Açılışa götürülen ÇAYKUR’a ait tanıtım aracı burada soğuk ve sıcak çay ikramında bulunurken, aracın ikinci ve üçüncü çay sürgünleri boyunca “Hayde Çaya Bakalım” kampanyasını üreticilerle paylaşmak üzere her gün Çay Alım Yeri ziyaretleri yaparak üreticilerin hizmetine sunulacağı öğrenildi.çaykurçay (2)12 (2)12 (3)12 (4)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Temmuz 2019, 09:29 tarihinde Ekonomi, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 761 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU