DÜNYA KULAK KESİLDİ!..
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Türk Savunma Sanayii Zirvesi'ne katılarak konuşma yaptı. ( Cem Öksüz - Anadolu Ajansı )

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türk Savunma Sanayii Zirvesi’ne katılarak konuşma yaptı. ( Anadolu Ajansı )

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fırat’ın doğusunda birkaç gün içinde operasyona başlıyoruz” sözleri dünya basınına bomba gibi düştü. Dünyaca ünlü ajanslar Erdoğan’ın operasyon sözünü son dakika ile duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fırat’ın doğusunda birkaç gün içinde operasyona başlıyoruz” sözleri dünya gündemine bomba gibi düştü.

Dünyaca ünlü ajanslar Erdoğan’ın operasyon sözünü son dakika ile duyurdu.

2REUTERS VE AFP, ERDOĞAN’IN OPERASYON SÖZLERİNİ FLAŞ OLARAK GEÇTİ

Dünyanın önde gelen ajanslarından İngiliz haber ajansı Reuters ve Fransız haber ajansı AFP, Erdoğan’ın operasyon sözlerini kullanıcılarına “Türkiye, Suriye’de yeni bir operasyona başlıyor” başlığıyla son dakika olarak duyurdu.

 

3RUS BASINI

Rus haber ajansı RIA Novosti, “Türkiye kuzeydoğu Suriye’de operasyon için hazırlanıyor” diye, Sputnik International ise “Erdoğan, Türkiye’nin birkaç gün içinde Suriye’de operasyona başlayacağını açıkladı” sözleriyle operasyon haberini okuyucularına paylaştı.

 

4İSRAİL BASINI

İsrail basınının lokomotif gazetelerinden Haaretz, “Erdoğan açıkladı. Türkiye Kürtlerin kontrolündeki bölgede operasyona başlayacak” manşetiyle haberi aktardı. Jerusalem Post ise, “Türkiye, Suriye’de Fırat’ın doğusunda birkaç gün içinde operasyona başlayacak” başlığıyla bu gelişmeyi dünyaya duyurdu.

 

ARAP BASINI

Arap basının önde gelen gazetelerinden Al Jazeera, Erdoğan’ın sözlerini alıntılayarak “Türkiye Fırat’ın doğusuna operasyonlara başlıyor” son dakikasıyla haberi geçerken, Merkezi Dubai’de olan Suudi Arabistan fonlu Al Arabiya televizyonu ise “Türkiye, Kuzey Suriye’de Fırat’ın doğusunda bir operasyona başlayacak” diye verdi.

Esed rejimine yakınlığıyla bilinen Al-Masdar, Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarına atıfta bulunarak, “Türkiye, önümüzdeki birkaç gün içinde Fırat’ın doğusuna askeri harekata başlayacak” dedi.

 

5AVRUPA VE AMERİKAN BASINI

Alman haber ajansı dpa ise haberi, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde Fırat nehrinin doğusundaki Kürt militanlara yönelik yeni bir askeri müdahalenin ‘birkaç gün içinde başlayacağını’ söyledi” diye aktarırken, BBC’nin Türkçe edisyonu “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birkaç gün içinde Fırat’ın doğusuna yönelik askeri harekat başlatılacağını açıkladı: İş başa düştü, hedefimiz asla Amerikan askerleri değildir” sözlerini ön plana çıkararak okuyucularının karşısına çıktı.

111111Amerikan basının önemli kanallarından Bloomberg operasyon haberini, “Erdoğan, Türkiye’nin birkaç gün içinde Suriye’de operasyona başlayacağını söyledi” başlığıyla duyurdu. New York Times ise, Reuters’ın haberini alıntılayarak okuyucularına bu gelişmeyi son dakika olarak duyurdu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Aralık 2018, 08:09 tarihinde Dünya, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 564 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU