“GERÇEĞE DÖNÜŞME VAKTİ ÇOKTAN GELMİŞTİR”

cemtemizelMÜSİAD RİZE ŞUBE BAŞKANI CEM TEMİZEL gündemde olan havaalanı için“bu projenin artık hayal olmaktan çıkmış ve gerçeğe dönüşme vakti çoktan gelmiştir.” dedi.

Son günlerde Rize kamuoyunda çokça konuşulan havaalanı konusu ile ilgili olarak açıklama yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize Şube Başkanı Cem Temizel; Rize’nin, turizminin gelişmesi, ticaretinin artması, eğitim kalitesinin yükselmesi, sosyal ve ekonomik yapısının güçlenmesi için havaalanının gerekli olduğunu söyledi.

MÜSİAD Rize Şubesi olarak, havaalanı projesine tam destek verdiklerini belirten Temizel, “Elimizdeki yolcu sayısı ve diğer istatistikî bilgiler, Rize ve Artvin bölgesine hizmet edecek bir havayolunun bir ihtiyaç olduğunu ortaya koyuyor. AB standartlarına göre bir uçak yolcusunun varış noktasından sonra 100 km’den daha fazla karayolu kullanmasının uygun olmadığı gerçeğini ve Trabzon’dan kalkan uçaklarda Rize-Artvin bölgesinin %40’a varan bir paya sahip olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla, bu projenin artık hayal olmaktan çıkmış ve gerçeğe dönüşme vakti çoktan gelmiştir.” dedi.

Trabzon Havaalanının ihtiyacı karşılayamadığından büyütülmesi yönünde çalışmalar olduğunu ve bu gayretler karşısında Rize olarak oradaki bir genişletme çalışması yerine, Rize’de yeni bir havalimanı yapılmasının daha gerçekçi ve daha verimli olacağının altını çizen MÜSİAD Rize Şube Başkanı Cem Temizel, havaalanı konusunda Rize’de oluşan kamuoyunun sesine yetkililerin duyarsız kalmamasını istedi.

Açıklamasında, bu projenin sadece Rize ilinin bir projesi değil Rize ve Artvin illerinin ortak ihtiyaçlarının karşılanacağı bir proje olduğunu vurgulayan Temizel, “Bu sebeple Artvin’deki kişi ve kurumları da göreve çağırarak, “Rize’de bütün kamuoyunun üzerinde birleştiği bu konuda Artvin’de yaşayan herkesin ve sivil toplum kuruluşlarının da desteği önemli.” ifadelerini kullandı.

Temizel, ayrıca, marka şehir iddiası bulunan Rize’nin; ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan güçlenmesini sağlayacak olan havaalanının, Rize için taviz verilemez bir ihtiyaç olduğunu kaydetti.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Aralık 2012, 22:14 tarihinde Dosyalarımız, Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 790 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

 1. Metin Topçu dedi ki:

  İşte halkın dilek ve isteklerine kulak kabartan ses. Kimin ne dediğine bakmadan halkının isteğini dile gerien ses. Kutlarım Sayın Cem Temizel…

 2. Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Evet geçmişte bir rüya idi, tatlı bir hayaldi. Şimdilerde çok önemli mesafe kaydedilmiş son noktayı koymak üzere neredeyse gün sayılır duruma gelinmiştir. Sevinçliyiz mutluyuz.
  Temizel başkan bu açıklamasıyla ruhumuza tercüman oluyor. Müteşekkiriz. Ancak yeni süreçte beyanat aşamasından somut aktiviteler dönemine geçilmeli ve (rakibi olanca hüneriyle zora sokmak gibi) bunaltıcı ataklarla işin üstüne üstüne gidilmelidir.
  Yalnız MÜSİAD’dan değil bütün STK’larımızdan bekliyoruz. Hatta ittifak halinde daha heybetli, haşmetli ve gür bir sesle…
  Görelim Mevlâm neyler.
  saygılarımla,

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU