KETENLİ KÖYÜ İFTAR BULUŞMASI
DCIM100GOPROGOPR2575.JPG

DCIM100GOPROGOPR2575.JPG

Rize Gündoğdu Ketenli Köyü İnsanları İstanbul’da İftarda Buluştu

İftar Programına İçişleri Bakanı Soylu Da Katıldı

Fatih Sultan KAR / İST.

Kuruluşunu tamamlayan Rize Ketenli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul’da ve ülkemizin çeşitli şehirlerinde yaşayan Ketenli Köyü’nün güzel insanlarını İstanbul’da düzenlediği bir iftar yemeğiyle bir araya geldi. İftar programına başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Belediye Başkan Vekili Mucip Kopuz, Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Kar,  Gündoğdu Çevre Köyleri ve Çevre Koruma Derneği Başkanı Bayram Ali Kopuz ve İrşad Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Kudret Yıldız olmak üzere çok sayıda Ketenli Köylü katıldı.

SOYLU: DAYANIŞMA AİLEDEN KÖYDEN BAŞLARKetenli Dernek ¦-ftar (7)

İftar programının hazırlandığı etkinlik alanını ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul gibi bir metropol şehirde bir köy derneğinin böyle bir etkinliğe imza atmasının büyük bir başarı olduğunu belirtti. Bu dayanışmanın devamının önemli olduğunu ve dayanışmanın önce aileden ardından da köyden başladığını söyledi.

BAYRAM KAR: AMACIMIZ SEVGİYİ DOSTLUĞU GELECEK NESİLLERE AKTARMAK

Ketenli Köyü sakinlerinden Yüksel Kar ve kardeşlerine ait mekânda yapılan iftar programının sorumluluğunu Fazlı Kar üstlendi. İftar programının açılışında bir konuşma yapan Ketenli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bayram Kar; iftar programının kuruluşunu tamamlayan derneğin ilk etkinliğini tamamlayan derneğin ilk etkinliği olduğunu hatırlatarak İstanbul’da yaşayan köylülerinin dayanışması yolunda çalışmalarının devam edeceğini ve özellikle gençlere yönelik çalışmalara ağırlık vereceklerini söyledi.

KAYMAKAM DERVİŞOĞLU: KENDİMİ MEMLEKETTE HİSSETTİM

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu Ümraniye’de Rize Ketenli Köylü hemşerileriyle bir iftar yemeğinde birlikte olmaktan duyduğu memnuiyeti dile getirerek “dayanışmanız kardeşliğiniz daim olsun. Bu güzelliği gelecek nesillere aktarırsanız mükemmel bir işe imza atarsınız. İstanbul gibi dev metropolde köyünüz bireylerinin her biri bir tarafa mücadele verse de bir işaretle bir dayanışma bilinciyle bir araya gelirsiniz” dedi.

BAYRAM ALİ KOPUZA TEŞEKKÜR PLAKETİKetenli Dernek ¦-ftar (3)

İftar programının sonunda Ketenli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Serdar Kar, gerek derneklerinin kuruluşu aşamasında ve gerekse yer temininde kendilerine yardımcı olan Gündoğdu Çevre Köyleri ve Çevre Koruma Derneği Başkanı Bayram Ali Kopuz’a plaket takdim ettiKetenli Dernek ¦-ftar (2)Ketenli Dernek ¦-ftar (8)Ketenli Dernek ¦-ftar (11) Ketenli Dernek ¦-ftar (12)Ketenli Dernek ¦-ftar (16)Ketenli Dernek ¦-ftar (19)

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Mayıs 2019, 07:51 tarihinde Kültür Sanat, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 356 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU