MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YAŞAR KOÇAK’A ZİYARET

50830801_2471854549553276_4392172563506135040_nTürk Eğitim-Sen Rize Şube Yönetimi, Rize Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Yaşar Koçak’a ‘hoş geldin’ ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Rize’nin eğitim konusundaki genel sorunlarına değinilirken Milli Eğitim Müdürü Koçak, “Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nde Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı olarak görev yaptığım dönemde Rize’ye atanmamın benim için çok ayrı bir önemi var. Beklentilerin ne kadar yüksek olduğunun bilincindeyim. Bu süreçte amacımız, ilimizde eğitim camiasına bir dinamizm getirmektir. Bizim tempomuza ayak uyduramayanların elinden tutup bizi takip etmelerine yardımcı olacağız. Ancak, ısrarla sürece ayak bağı olan ve bizi takip edecek gücü, bilgi ve birikimi olmayan idarecilerle de yollarımızı ayıracağız.” dedi.

Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu, Ziyaret öncesi üyelerine mesaj atarak, sayın Milli Eğitim Müdürüne bir sorularının olup olmadığı soruldu. Sayın Koçak’a iletilmesi için çok fazla sayıda mesaj geldi. Gelen mesajların ağırlık noktası, sayın Milli Eğitim Müdürünün adil ve ayrım yapmadan bütün camianın Milli Eğitim Müdürü olması yönündeydi.

Yönetim kurulu, gelen mesajları da özetleyerek sayın Koçak’a yazılı olarak iletti.

Ziyarette Türk Eğitim-Sen Rize Şube Yönetim Kurulu başkanı Murat Köseoğlu da, “Amacımız, ülkemizin yükselişini sağlayacak her alanda elimizi taşın altına koymaktır. Bu süreçte asla şahsı bir beklenti içinde olmadık, olmayacağız da… Hedefimiz büyük Türkiye’yi inşa etmektir. Bu yolda, amacı ‘vatan’ olan herkesle omuz omuza yürüyebiliriz. Ancak bizim kırmızı çizgilerimiz var. Ülkenin bölünmez bütünlüğü, Atatürk İlke ve İnkılaplarından asla taviz vermeyiz. Rize’miz adına Milli Eğitimden il müdüründen beklentimiz ise, ilimizde eğitimin kalitesini yükseltmesi, adalet ve liyakat ölçüleri çerçevesinde hareket etmesidir.” dedi

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Ocak 2019, 09:06 tarihinde Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 492 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

  1. Rizeli 5353 diyor ki:

    allahınızı severseniz bu ziyaret haberlerini yayınlamayın. Ne oldu ziyaret ettiler de… sitenize de girmeyeceğim artık… rize için ne yaptılar hangi projeleri var. hiç bir şey yok…

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU