Ordu HavaLimanı Nimetini Değerlendiriyor

ordu hızlıOrdu Belediye Büyük Şehir Başkanı yaptığı ataklarla adeta kıskandırıyor. Ordu’yu marka şehir yapmak için sürekli büyük projeleri  kovalayan Enver Yımaz hızlı tren projesini Ordu’ya getirmek için girişimlerini sürdürüyor…

“Hızlı trenin önümüzdeki yıllarda konuşulacak olan projelerden bir tanesi olduğunu belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu’ya hızlı tren projesinin uygulanması için Ulaştırma Bakanlığı’nın fizibilite çalışması yaptığını söyledi”.

Havalimanından sonra Orduluların çıtayı yükselteceğini belirten Yılmaz, “Ulaştırma Bakanlığımızla yaptığımız görüşmede 2017- 2019 yıl aralığına kadar Samsun, Çorum ve Ankara hızlı tren hatlarının bir ihale takvimine tabi olacağı söylenmişti. Biz de en azından Fatsa’ya kadar bu güzergahın Ordu lehine uzatılabileceği hususunu bakanlığa ilettik. Bakanlık da olumlu karşıladı” dedi.

“HIZLI TREN BOLAMAN’A KADAR GELEBİLİR”

Bakanlığın konuyla ilgili çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Yılmaz, “Hızlı tren önümüzdeki yıllarda konuşulacak olan projelerden bir tanesidir. Tabi bu trenlerin bu tarafa geçişi ile ilgili fiziki imkansızlıklar var. Bu süreçle ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sorumluluğu üzerime aldım. Bolaman’a kadar gelen bir hızlı trenin Ordulu hemşehrilerimiz tarafından 10-12 km olan Ordu- Bolaman arasının sorun olmayacağını Fatsa’ya kadar gelmesinin bizim için yeterli olacağını, çünkü şehrimizin tam ortası olduğunu söyledik. Bakanlığımız da bu çerçevede olumlu bir takvim ile birlikte Samsun – Çarşamba sonrasını bir program çerçevesinde şu anda projelendiriyor ve çalışıyor” diye konuştu.

“HIZLI TRENİN ZAMANI GELDİ”

Hızlı tren projesinin kamuoyunda rahatlıkla tartışılabileceğini vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu: “Kamuoyu bunu rahatlıkla tartışabilir. Çünkü biz kamuoyuna çok net ve şeffaf mesajlar veriyoruz. Bu hükümetin bir projesidir. Yerel yönetimler olarak bizim bu projeyi desteklemek ve talep etmek hakkımızdır. Havalimanının, üniversitelerin, sağlık tesislerinin en iyi olduğu bir ilde, büyükşehir olan bir ilde, normal tren veya hızlı tren çok normal bir taleptir. Bu çerçevede biz elimizden geleni başta Başbakan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş ve milletvekili arkadaşlarımızla birlikte gayret göstereceğiz. Buna yönelik de bunun bir seçim vaadinden daha ziyade Ordu’nun bir ihtiyacı olabileceğini belirtiyoruz. Çünkü artık zamanı geldi. Ordu Büyükşehir oldu ve artık hızlı trene kavuşmalı. Çünkü hızlı tren Türkiye’nin çoğu ilinde hükumetimiz tarafından Ankara- İstanbul, Ankara- Konya, Ankara- Sivas illerinde hizmete girdi. Şimdi gündemde Ankara- Çorum- Samsun güzergahı var. Ordu açısından da olursa güzel olur. Memnun oluruz, talep ederiz ve takip ederiz.”

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Nisan 2016, 13:31 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 226 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
Yazarlarımız
FACEBOOK BEĞENENLER
Resim Galerisi
PUAN DURUMU