RİZE VE TRABZON İLLERİ KATI ATIK TOPLANTISI

TRABZON VE R¦-ZE ¦-LLER¦- KATI ATIK TOPLANTISI GER+çEKLE+ŞT¦-R¦-LD¦- (3)

Toplantida Katı Atık Değerlendirme(Enerji Üretimi) ve Bertaraf Tesisinin ihale sözleşmesi Imzalandi

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında toplanan “Katı Atık” meclis toplantısına katıldı.

Trabzon ve Rize İlleri Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (TRABRİKAB) Meclis Toplantısı Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikte gerçekleştirilen toplantıya Vali İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ile TRABRİKAB üyeleri katıldı.

Toplantıda Araklı Taşönü Entegre Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisinin ihale sözleşmesi Vali İsmail Ustaoğlu (TRABRİKAB Başkanı) ile Teknik Katı Atık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topaloğlu arasında imzalandı.

Buna göre Araklı İlçesinde 340 dönümlük alanda kurulacak tesis, 23 yıl yap işlet devret sistemine göre Turkiye’nin en iyi teknolojisi kullanılacak. Kaynağında ayrıştırma hammaddesi çöp olan enerji fabrikası 18 ayda hizmete görecek olup ilk etapta 6 megawat üretim 12 megawata kadar çıkabilecek. Üretim 8 megawat üstüne çıktığında Birlik üretimden yüzde 15 pay alacak.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Şubat 2019, 16:57 tarihinde Ekonomi, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 337 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU