Rize Havalimanı Yapılmadan Başka Bir Havalimanı Yapılamaz !!

rize-havalimanı(Haber Yorum: www.rizeninsesi.net ÖZEL)

Rize Havalimanı Yapılmadan Başka Bir Havalimanı Yapılamaz !!

Rize’ye Havalimanı Yapılmadan başka Hiç Bir Yere Havalimanı Yapılamaz.

Neden mi. ? Açıklayalım

Önceki gün Rize İsmail KAHRAMAN Kültür Merkezinde Başbakan Erdoğan”ın RTEÜ Üniversitesi Vakıf Meclisi  ile yaptığı toplantıda ilginç bir olay yaşandı

Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım Bakanlığı ile ilgili olark yaptıkları yatırımları anlatırken  kendi dönemleri de dahil bu güne kadar Türkiye’de 52 havalimanı yaptıklarını söyleyince Divanda ilginç bir gelişme oldu. Salonda bulunanlardan Divan Başkanlığına ilginç bir  bilgi notu ulaştı.

Bilgi notunu alan RTEÜ Vekıf müteveeli Heyeti ve Divan Başkanı  Eski Bakan İsmail Kahraman önce gülümsedi ve sonrada  bilgi notunu okudu.

Bilgi notunda  aynen şu ifadeler yer alıyordu.

“53 kişilk Kurucular Kurucu tarafından oluşturulan Bir Vakfın toplantsısında 53 plakalı bir İl de ne tesadüftür ki52. Havalimanı olduğunu söyleyen Sayın  Ulaştırma Bakanımızın 53. Havalimanın da  Rize’ye yakışacağını takdir ederler”

Bilgi notunun okunmasından sonra salonda büyük bir alkış tufanı koparken herkes bu bilgi notunun nerden ve kimden  geldiği merak etti.

Salonda ki bu merakı yine Divan Başkanı  İsmail KAHRAMAN gidererek, bilgi notunun  RTEÜ Mütevelli Heyet Üyesi ve Eski Rize İl Genel Meclis Eski Başkanı Rahmi Metin tarafından Divan’a gönderildiğini söyledi.

Divan Başkanı Kahraman bu gelişme üzerine Bakan Binali Yıldırım’a dönerek Rizeliler çok ince bir noktadan yakaladı. Rizeli zekası bu işte diyerek adeta Havalimanı konusunun artık gündemden düşmesinin mümkün olamayacağını ima etti.

Bu gelişmelerden sonra Rize dışında bir başka ile yapılacak bir havalimanı  53. havalimanı olacağından Rizelilerin çok önem verdiği Rize plakası olan 53 rakamının cazibesi sevgisi tüm Rizelilerin yüreğine kor gibi oturur

Sanıyoruz  53. HAVALİMANI 53 PLAKALI İL’E sloganı ile  tüm Rizeliler, Rize Havalimanı projesinden vazgeçmeyecek ve Rize’nin ve siyaset kurumunun gündeminden düşürmeyecektir.

RizeninSesi olarak Bizlerde 53. Havalimanının 53 Plakalı Rize’mize yakışacağını düşünüyor  ve 53. Havalimanının bir başka il’e yapılmasına tüm Rizeliler gibi bizimde gönlümüzün razı olmayacağını ifade etmek istiyoruz..

Bu güzel hareket ve tesbit için rizenin sesi net sitesini karadeniz virahaber olarak tebrik ediyoruz. Basının gücü bu şekilde oluşturulur…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Ağustos 2013, 20:33 tarihinde Dosyalarımız kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 516 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU