SİYASİ TARİHİMİZİN PARLAK YILDIZI A.MESUT YILMAZ

            Türkiye’nin siyasi tarihine unutulmaz izler bırakan parlak bir yıldız A.Mesut Yılmaz ebediyete intikal etti. Samimi olarak duygularımı ifade edersem peşinden ağladığım birinci siyasetçi Turgut ÖZAL, ikinci siyasi A.Mesut YILMAZ’dır. Çünkü onların yaşadığı dönemin canlı tanığı idim.

            Evet, O bir siyasi yıldızdı.

            Dinazor siyasetçiler arasında milletin gönlüde derin izler bırakan müstesna genç bir yıldızdı.

            İstikbal vaat ediyordu, ama dış güçlerin hedefindeydi.

            Dışişleri Bakanlığı sırasında mütekabiliyet esasını getirerek dünyaya “Türkiye Cumhuriyeti” diye bir devletin varlığını haykıran bir yıldızdı.

            Mavi akım projesini hiçbir uluslararası hegemon güce aldırmadan hayata geçiren cesaretli, dirayetli bir yıldızdı A. Mesut Yılmaz.

            Avrupalı siyasilerle birebir siyasi ilişki kurma başarını gösteren yegane liderdi A. Mesut Yılmaz. Birçok meselemizi bu sayede devlet sorunu olmadan çözen bir yıldızdı.

           Amerika’da yaptığı bir görüşmede Rus dışişleri bakanının bir hamle ile önüne geçmesini asla unutamam.

            Rodos adasına karaya çıkar çıkmaz görevliye “Burada bir camimiz var, ziyaret etmek istiyorum” deyince afallayan Yunanlıyı unutamam.

            90’lı yıllarda üç kez başbakanlık yapan, çok düşünen, çok dikkatli kelimeler sarf eden müstesna bir yıldızdı A.Mesut Yılmaz.

            Onu Türk Siyasetinden tard etmek için denen yolların başında neler yoktu ki. Mesela hiçbir özelliği olmayan Tansu Çillerin sahneye sürülmesi aklıma gelen il olaydır. Yüce divanda yargıladılar. Susurluk olayında söyledikleri tarihimize düşen önemli notlardır.

            Evlat acısını derinden yaşayan bu değerli siyasetçimiz atık yok. Ebediyete intikal etti.

            Milletimizin başı sağ olsun, ailesinin, sevenlerinin başı sağ olsun, başımız sağ olsun. Güle güle Türk siyasetinin parlak yıldızı.

            Allah sonsuz rahmetini esirgemesin.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Ekim 2020, 12:18 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 389 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU