BAKANDAN YILDIRIM GİBİ OVİT AÇIKLAMASI

26708007

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan “Ovit Tüneli’ne yönelik takvimde herhangi bir aksamamız söz konusu olmayacak”dedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’nin en uzun tüneli olan Ovit Tüneli’ndeki çalışmaların durdurulmasına ilişkin, “Ovit Tüneli’ne yönelik takvimde herhangi bir aksamamız söz konusu olmayacak. Bu tünelde gaz ölçüm cihazının eksik olduğu tespit edilmiş, yüklenici firmanın gaz ölçüm cihazını yerleştirmediği tespit edilmiş. İlgili gaz ölçüm cihazı yüklenici firma tarafından temin edilmiş, zannedersem bugün veya yarın bu ölçüm cihazı tünele yerleştirilecek. Yerleştirildikten sonra tekrar tünel çalışmalarına devam edilecek” dedi.

“OVİT TÜNELİ’NE YÖNELİK TAKVİMDE HERHANGİ BİR AKSAMAMIZ SÖZ KONUSU OLMAYACAK”

Ovit Tüneli’nde iş güvenliği gerekçesiyle çalışmaların durdurulduğu ve takvimde bir aksamının olup olmayacağı sorusu üzerine Elvan, şunları kaydetti:

“Ovit Tüneli’ne yönelik takvimde herhangi bir aksamamız söz konusu olmayacak. Biliyorsunuz oldukça uzun bir tünel. Bu tünelde gaz ölçüm cihazının eksik olduğu tespit edilmiş, yüklenici firmanın gaz ölçüm cihazını yerleştirmediği tespit edilmiş. Bu çerçevede Çalışma Bakanlığımız gerekli önlemleri alıp, geçici süreli de olsa oradaki çalışmaları durdurmuştur. İlgili gaz ölçüm cihazı yüklenici firma tarafından temin edilmiş, zannedersem bugün veya yarın bu ölçüm cihazı tünele yerleştirilecek.

Yerleştirildikten sonra tekrar tünel çalışmalarına devam edilecek. Sadece gaz ölçüm cihazı değildi aslında biz iş güvenlik müfettişlerinin yapmış olduğu tespitlere baktığımızda bazı eksikliklerde görülmüş idi. O eksikliklerin tamamı karşılandı. Resmi olarak Bakanlığa bu bildirildi. Sadece şuanda eksik olan kısım gaz ölçüm cihazı, bunu da bir iki gün içinde tünele yerleştirilecek.”dedi

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Kasım 2014, 16:01 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 369 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU