BAYRAM NEYİMİZE

Kurban Bayramına on gün kala İstanbul’dan Rize-Artvin ve Trabzon Havalimanlarına bilet bulmak mümkün değil. Uçak biletleri 1200 TL. den başlayıp, 4 bin TL. ye kadar çıktı ve tüm uçaklar dolu.

Her yıl dini bayramlarda özel araçlarıyla uzak şehirlerden kalkıp, memleketleri Artvin, Rize, Trabzon’a gitmek zorunda kalan onlarca insan trafik kazalarında can veriyor. Yurdun birçok yeri tren/ hızlı trenle birbirine bağlanırken D. Karadeniz’e bir km. dahi demir yolu yapmadınız. Bari en azından dini bayramlarda , insanların memleketlerine akın ettiği dönemlerde uçuş sayılarını arttırın ve fiyatları makul tutun ki insanlar yollarda, araçları üzerinde can vermesinler, sakat kalmasınlar. Bunu yapmak zor mu? Dini bayramların tarihi belli, bu dönemler için yurt dışından uçak temin etmek, kiralamak zor mu?

Rize-Artvin Havalimanının yolcu kapasitesi 3 Milyon ama düzensiz uçuş, pahalı biletler nedeniyle şu ana kadar buraya uçanların sayısı yıl boyu kapasitenin üçte birini bulmayacak. İşin garibi Bölgede her şey Trabzon merkezli düşünüldüğü için Rize-Artvin Havalimanının doğal yolcu potansiyeli Trabzon’a yöneliyor.
Zira, Trabzon havalimanına çok farklı yerlerden uçuş var ve İstanbul-Ankara gibi yerlerden buralara yapılan uçuş sayıları oldukça fazla. Üstelik bilet fiyatları her daim Rize-Artvin Havalimanı biletlerinden çok daha ucuz.

Bugüne kadar bu konuda nice şikayetler yapıldı, nice yazılar yazıldı ama değişen bir şey olmadı.

Yazıktır, günahtır. Yollarda can verenler, sakat kalanlar, canlarından, mallarından olanlar bizim insanımız.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Haziran 2023, 09:47 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Yazar 2 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 120 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU