Borsadan Uzaktan Eğitime Destek

Çatı kuruluşumuz TOBB tarafından ülke çapında hayata geçirilen Tablet Bağış Kampanyası Kapsamında TOBB ve Rize Ticaret Borsası’nın(RTB) katkılarıyla 70 Adet Tablet ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılmak üzere Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Teslim Edildi.

Koronavirüsün (Covid–19) dünyaya yayılarak pandemiye dönüşmesi sonrasında hemen hemen bütün ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de virüsün yayılmasını kısıtlamak için yüz yüze eğitime ara vererek tüm kademelerdeki okulları kapatma kararı verildi. Okulların kapatılması ile birlikte, çocukların eğitimden uzak kalmaması için online eğitim süreçleri uygulamaya başlandı. Uzaktan eğitim süreçleri çocukların öğrenme süreçlerinin kesintiye uğramamasını sağladı fakat imkanları kısıtlı öğrencilerin tableti veya bilgisayarı olmaması sebebiyle eğitime katılamadılar. Bu kampanya çocukların eğitim hayatından kopmamalarını sağlamak amacıyla başlatılmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Rize Ticaret Borsası katkısıyla alınan 70 Adet tablet Borsa Başkanımız Mehmet Erdoğan, Rize Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Şube Müdürü Evren Görmüş ve RTB Genel Sekreteri İsmail Kocaman’ın katılımıyla törenle teslim edilmiştir.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Aralık 2020, 15:11 tarihinde Genel, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 259 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU