Ç.RİZESPOR’UN AÇIKLAMASI ÜZERİNE

Tıpkı Camiler , Okullar, Kışlalar gibi Spor/futbol kulüplerine, Stadyumlara da siyaset sokulmamalı, siyasetten uzak olması gereken yerler siyasetin aleti olmamalıdır.

Spor, sadece sporun amaçlarına hizmet etmelidir.
Futbol, taraftarların topyekün desteğiyle gelişen bir mücadele sporudur. Siyasetin spora bulaşması demek, bir kulübün taraftarlarının kendi içinde mücadeleye girişmesi demektir ki, bu durum vahim sonuçlar doğurur. O nedenle herhangi bir kulübün bir kısım taraftarının siyasi davranışlar içine girmesini eleştirmek sportif bir duyarlılık, yerinde bir tepkidir.

Ali Koç başkanlığındaki Kulüpler Birliği Vakfı da bu doğrultuda güzel bir açıklama yaparak özetle; “
“Spor kulüpleri siyasi kurumlar olmadıkları gibi siyasi tartışmaların parçası da değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spor dışında herhangi bir alandaki tartışmanın parçası haline getirilmek istemiyoruz.” sözleriyle konunun çerçevesini çizmiştir.

Yaşananlar üzerine Ç.Rizespor’un kullandığı eleştiri dili ise bu çerçevenin dışında siyasi bir dildir.

Bir kısım taraftarların siyasi yaklaşımda bulunmalarını eleştirirken siyasi dil kullanmak, siyasetçinin yerine üst perdeden rol üstlenmek “kaş yaparken, göz çıkarmak” demektir.

Spor kulüpleri yöneticileri bu sorumluluk duygusu içerisinde hareket etmeli ve siyasi tutumlar içerisine girerek camiayı bölmekten uzak durmalılar..

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Şubat 2023, 21:14 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Yazar 2 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 116 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU