ÇAYKUR ÇAY SATIŞ REYONLARI

Çayın özel sektöre açılmasının son derece yanlış olduğunu, bu karar sonucu sektörün kontrolden çıktığını, Çayda kalitenin de düştüğünü ısrarla iddia edenlerdenim.

Özel sektörün varlığı sektörle birlikte ÇAYKUR’u da zora sokmuştur. ÇAYKUR, yaşanan haksız rekabet nedeniyle pazarda zorlanır hale geldiği gibi kalite konusunda da özgür davranmaktan uzaklaşmıştır.

Hepimiz şimdilerde “Nerede eski ÇAYKUR çayları” diyoruz. Ancak her şeye rağmen yine de önerebileceğimiz tek çay ÇAYKUR çayı.

ÇAYKUR çayı alıyor ve tiryakilere bunu tavsiye ediyoruz ama bu çayların özel çaylardan farklı olmadığı, hatta bazı özel firma çaylarının ÇAYKUR çaylarından daha iyi olduğu söylemleri de git gide yaygınlaşıyor.

Bu tartışmalar da piyasada olan ÇAYKUR çaylarının önemli miktarının poşet taklitine dayalı, içi kalitesiz çaylarla doldurulmuş şekilde piyasa sürüldüğü iddialarına yol açmakta.

ÇAYKUR, iç tüketime yönelik satışlarını bayiler şirketi olan ÇAYTAŞ üzerinden gerçekleştirdiği için yıllar önce çok sıkı şekilde yaptığı piyasa denetimlerinden geri çekilmiş durumda.

Ülkemizde Gıda denetimlerinin son derece yetersiz olduğunu da dikkate alırsak, piyasaya sürülen çayların çöp mü, çay mı olduğunu tespit tüketiciye kalmış durumda.!

Yurt genelinde yaygın olan marketlerin sürekli maliyetinin altında çay satmasına ilaveten bir de çayları promosyon olarak piyasaya sunması, akılları iyice karıştırıyor. Bu çaylar kimden, kaça alınıyor ki bu derece ucuza satılabiliyor.

Bu tartışmalar arasında ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim’in başlattığı illere ÇAYKUR satış mağazaları kurma düşüncesi son derece doğru bir karar.

Bazıları şimdiden “ÇAYKUR neden bayileriyle rekabete soyunmuş” türünden eleştirileri başlatmış durumda. Bunlara gülüp geçmek gerek..

Binlerce marketin olduğu ülkede ÇAYKUR’un bir satış mağazası kime neden dokunur?

Umarım, Genel Müdür Alim, bu tür sözlere kulak tıkar ve ÇAYKUR satış mağazalarının sayısını artırır.

Böylece, en azından tiryaki tüketici her tür ÇAYKUR çayını güvenle satın alabileceği bir adrese kavuşmuş olur.

Bu, küçük bir teşebbüs görülebilir ancak bence, her yönüyle fincancı katırlarını ürkütecek önemli bir teşebbüs.

Yanlışları eleştirdiğimiz kadar yapılan doğru şeyleri de takdir edip destek vermemiz gerek..

Adnan Onay

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Ocak 2021, 09:16 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 2 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 337 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU