Duyun Sesimizi

Rize’ye bir hava limanı kazandırma mücadelem sırasında çeşitli rakamları halkımızın dikkatine sunmuş desteğini istemiştim. 6-9 bin uçak seferini telaffuz etmiş, bu sayede Rize Hava limanının çok önemli bir hava limanı olacağını ileri sürmüştüm.

En son karar verme noktasında 1.000.000 yolcu ve 9000 uçak diye yazınca da herkesin hayret etmesine sebep olmuş, çeşitli olumsuz eleştiriler almıştım.

14 Mayıs 2022 tarihinde hizmete giren Rize-Artvin Havalimanı bugüne kadar kullan yolcu ve uçak sayıları beni doğrular niteliktedir. Üstelik tam dolu bir şekilde gelen ve giden uçaklara rağmen ilave seferler konulmamıştır.

Doğu Karadeniz bölgesinin gelişimine ve ekonomisine artı değer katan Rize Artvin havalimanı ayda 550 uçak seferi ve 70.000 yolcu sayıları ile yıllık bazda nerde iste yüzde yüze yakın bir doğrulukla kamuoyunu bilgilendirmiş desteklerini sağlamıştım.

Kara yolu ile yapılan yolcu ve yük taşımacılığının bir bölümü havayolundan sağlanmaya başlanmasıyla, bölgenin gelişmesine ve Doğu Karadeniz bölgesine komşu iller ile irtibatında önemli katkı sağlandı.

O zamanlar aldığım eleştirilerin avamdan değil de yetkililerden gelmesi çok üzmüştü, ümidimi zaman zaman kırmıştı.

Şimdi Karadeniz halkına yeni bir heyecanı yaşatmak için yola çıkmışsız. Samsun’dan Sarp’a hızlı tren hattı istemekteyiz. Ordu Olay gazetesi ve sahibi Zeki Mesut Özel bey manşetlerinden düşürmediği olay bir bölgenin kaderini etkileyecek olağan üstü bir projede maliyet fayda rakamları öne sürmektedir. Diyoruz ki iki vilayet iki kaza yerine 6 vilayet 60 kazaya bu hizmeti verin, bir bölgenin en temel altyapı yatırımı yapın.

Yine dukak bükenler avamdan değil resmi yerlerden.

Samsun Sarp hızlı tren hattının Samsun Ordu ayağında ihale iptali herkesin gözünün içine baka baka yapıldı.  Resmi zevatta tık yok!

Samsundan sarpa hızlı tren istiyoruz. Ne zaman bize kulak verecek duygularımız haklı isteklerimize olumu cevap vereceksiniz.

Koca bir bölgede bir metre tren yolu yok.

Sizin insafınız yok mu?

Selam ve dua ile

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Kasım 2022, 13:57 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 273 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU