Hava Limanı İle Rize Bağımsızlığına Kavuşacak

2 (2)

Rize Kent Konseyi Başkanı Hamit Turna “Hava limanı ile Rize Bağımsızlığına Kavuşacak” dedi.

Rize yapılması düşünülen hava  Limanı konusunda açıklamalarda bulunan Kent Konseyi Başkanı Hamit Turna”Hava Limanının Rize’de yapılması, Rize’nin Ekonomik ve sosyal açıdan gelişmesi için çok önemlidir. Turizm ve üniversitemizin gelişmesi için de çok gereklidir” dedi

Rize Kent Konseyi Başkanı Hamit Turna “Rize’nin Trabzon’a yakınlığı nedeniyle ilimizde hala bazıları hava limanın gerek olmadığını düşünmektedir. Trabzon’dan kalkan uçakların %35 Rizelilerden oluşmaktadır. Rize’de hava limanı yapılırsa bu oran daha da yükselecektir.

İklim değişiklikleri nedeniyle Rize gelecekte uluslar arası bir turizm yöresi olabilir. Ancak hava limanı olmayan bir il hiçbir zaman yeterli turist çekemez.

Tüm meslek ve sivil toplum kuruluşları hava limanı yapılması için çalışmalara başlamıştır. Hava limanı Rizelinin hakkıdır. Başbakanımız bu gerçeği görerek ilgili kuruluşlara konuyla ilgili sayısal-resmi verilerin toplanarak bir rapor hazırlanması talimatını vermiştir. Bu rapor hazırlanmıştır. Yakında başbakana sunulacaktır.

Hava limanının yapılacağı yer uzmanları ilgilendiren teknik bir konudur. Önemli olan Rize’de hava limanının yapılacağının kararlaştırılmasıdır. Rize’nin bağımsız bir il olabilmesi için hava limanı şarttır.

Rize Kent Konseyi Başkanı Hamit Turna Bu konuda duyarlılık gösteren sayın millet vekillerimize ve sayın başbakanımıza sonsuz teşekkürler ediyoruz. dedi

haber ve resimler…rizenin sesi.net2 (1)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Eylül 2013, 10:50 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 327 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU