HAVA LİMANI RAPORU BAŞBAKANA ULAŞTIRILDI

rapor hazırlanması sürecinde çalışma komsyonu üyeleri Millet vekili Hasan Karalla Birlikte çalışırken

Rizelinin çektiği çileyi sona erdirecek olana Hava Limanı raporu Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN’a ulaştırıldı.

Yıllardır ulaşımda bir tek karayolu ile nüfus yoğun bölgelere Rizelilerin yoğun olarak yaşadığı büyük merkezlere ulaşabilen Rizeliler artık bu çileden kurtuluyor.

Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN’ın son Rize ziyaretinde gündeme gelen Rize’ye bir havaalanı yapılabilmesi için yeterli yolcu sayısının olup olmadığını araştıran STK’lar Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi ve Rize Kent Konseyi Hava Limani Çalışma Gurubu başkanının içersinde yer aldığı heyetin hazırladığı Rapor Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN’a ulaştırıldı.

Edilinen bilgiye göre ilgili kurumlar detaylı çalışma raporlarını hazırlamak için Rize bölgesinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Bildiği gibi Rize hava limanın bugünkü şartlarda yapılması halinde yıllık ortalama 850-900 bin yolcu ve günde ortalama 15-20 uçuş kapasitesinin olduğu tespiti yapılmıştı. Aynı raporda havaş’ın Rize’ye günde 17 otobüs seferi düzenlediği ve özel araçları ile birlikte Trabzon hava limanını kullanan günlük yolcu sayısının ortalama 2500 kişi olduğu belirlenmişti.

Rize’ye hava limanın yapılması Rize’yi  çok hızlı ulaşa bilinen iller arasına katacak başta turizm olmak üzere diğer sektörlerde de  çok önemli gelişmeler yaşanacaktır.

Rize’ye hava limanının yapılması Erzurum ve Trabzon hava limanlarına çok önemli bir alternatif ve destek ulaşım alt yapısı olacağı belirtiliyor…Rize Hava Lİmanı Ön Değerlendirme Raporu

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Kasım 2013, 16:18 tarihinde Dosyalarımız, Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.692 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU