HAVA LİMANI TEMELİ 2015 ATILACAK

rizede_beklenen_projeler_hayat_geciyor_h16338

Haber- Haberci 53:

Rize Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Şaban Aziz KARAAHMETOĞLURize’de planlanan yatırımlar birer birer hayata geçmeye başladı. Organize Sanayi Bölgesi , Ovit Tüneli Lojistik Üst ve Rize Artvin Uluslararası Havalimanı için önemli açıklamalarda bulundu…Hava Limanı için 2015 şubatta temeli atılacak dedi….

Rize Ticaret ve Sanayi Odası ekim ayı meclis toplantısında Rize’de başlayan ve planlanan yatırımlar gündeme geldi.RTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu Meclise yaptığı konuşmada Rize’deki yatırımların son durumu hakkında detaylı bilgi verdi.

RİZE ARTVİN ULUSLARARASI HAVALİMANI BAŞLIYOR.

RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu Rize Artvin Uluslararası Havalimanının çed raporu hazırlandı. Cumhurbaşkanımızın Rize ziyaretinde Havalimanı gündeme geldi Muhtemelen 2015’in Şubat ayında yapımı için ihalesi yapılacak dedi.

LOJİSTİK ÜSTTE B VERSİYONU

İyidere’de planlanan lojistik üst projesi hakkında bilgi veren Karamehmetoğlu RTSO olarak C ve B versiyonu şeklinde 2 proje hazırladık. Projelerimizden B versiyonun yapılması uygun görüldü. Yaklaşık 480 milyon dolarlık bir yatırım. Denize dolgu yapılacak. Maalesef Trabzon, Giresun lobisi bu projemizin C versiyonundan B versiyonuna düşmesinde etkili olmuştur dedi.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE YOĞUN TALEP

RTSO Başkanı Karamehmetoğlu Organize Sanayi Bölgemizde arsa tahsisi aşamasına gelindiğini şuana kadar 123 başvuru yapıldığını açıkladı. Organize Sanayi Bölgemizin Başkanı Rize Valisi Ersin Yazıcı’dır. Organize Sanayi Bölgesi konusunda deneyim sahibi olan valimiz bu konuda çok titiz davranmaktadır dedi. Yaptığımız incelemeler sonucunda 123 başvuruyu 43’e indirdik. Özellikle firmaların sicilleri bizim için çok önemlidir dedi.Başvuru yapan firmalar arasında Unlever,Doğuş,Betak Filli Boya, ÇAYKUR Didi gibi büyük markalardır.

RİZE’YE 5 YILDIZLI RAMADA OTEL

Rize Gündoğdu mahallesi eski öğretmenler evinin bulunduğu alanda planlanan 5 yıldızlı otel projesinde son aşamaya gelindi. Yaklaşık 14 dönüm arazi üstüne kurulacak olan 5 yıldızlı otel Rize’mizin önemli bir eksiğini giderecek. Rize’nin en büyük eksiklerinden biri olan 5 yıldızlı otel projesinde son aşamaya geldik. Uluslararası bir marka olan Ramada otel zincirlerinden biri Rize’de olacak dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Ekim 2014, 12:22 tarihinde Dosyalarımız, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 484 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU