HAVA LİMANI YAPIMI İÇİN ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

havalimaniRize kamuoyunda son yıllarda çokça tartışılan ve siyasi irade tarafından da sahiplenilen Rize havalimanı için bir aşama daha kat edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son Rize ziyareti esnasında  Rize milletvekili Hasan Karal’ı havalimanı konusunda bir rapor hazırlamak için görevlendirmişti. 

İlgili kurumlar ve STK’ların hazırladığı rapora göre; Rize havalimanın bugünkü şartlarda yapılması halinde yıllık ortalama 850-900 bin yolcu ve günde ortalama 15-20 uçuş kapasitesinin olduğu tespiti yapılmıştı. Aynı raporda havaş’ın rize’ye günde 17 otobüs seferi  düzenlediği ve özel araçları ile birlikte Trabzon havalimanını kullanan günlük yolcu sayısının ortalama 2500 kişi olduğu belirlenmişti. 
Bu rapor doğrultusunda gerekli incelemeleri yapan ilgili kurumların havalimanının yapılacağı yer için tespit çalışmalarına devam ettiği öğrenildi. Öte yandan havalimanının deniz dolgusu yapılarak inşa edileceği bilgisine ulaşıldı. 

 www.ajans53.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Kasım 2013, 22:26 tarihinde Dünya, Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.117 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU