HAVAALANI İSMİ BELLİ GİBİ

Rize halen en güvenli ulaşım aracı olan uçakla seyahat için kolları sıvadı.

Batum ve Trabzon’da yıllardır çekilen çileler Rize’ye yapılacak bir havaalanı ile son bulacak.

Trabzon Havaalanına gelen yolcular Havaş servisi ile 1.5 saatte Rize merkeze 2.5 saatte Ardeşene ulaşabiliyor. Fındıklıya Arhavi Hopa ve Artin Merkeze havaş servisi bulunmuyor.

Havaalanları arasında 100 km şartı nedeniyle Rize ve Artvini kapsayan bir havaalanının yapılması artık mecburiyet halini aldı.

2023 yılına kadar ülkmezin gelişmesi dikkate alındığında Trabzon havaalanının artan yolcu miktarına kafi gelmesi imkansız durumdadır.

Mevcut havaalanına ikinci bir pistin ilavesi mümkün gözükmediğinden Rizeye bir havalanı yapılması ile bu sorunun kalıcı olarak çözüleceği bildiriliyor.

Rize Kent Konseyi Rize’nin gelişen ülkemizin gelişen bir ili olması için havaalanı yapımını birinci gündem maddesi yaparak bir çalışma gurubu kurdu.

Yapılması düşünülen havaalanın ismide yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

2023 e kadar ülke siyasetinde zirvede olan Rizenin evladı Recep Tayip Erdoğan isminin yapılacak olana havaalanına verilmesi ağırlık kazandığı belirtiliyor.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Kasım 2012, 23:59 tarihinde Dosyalarımız, Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.036 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU