“HAVAALANI UYGUN GÖRÜLÜRSE YAPILACAK”

k111111111Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet ayar Rize’nin diken üstünde durduğu çok önemli havaalanı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın kenti ziyareti sırasında Rize`ye yapılması istenilen havaalanı projesinin gündeme geldiğini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Hikmet Ayar, havayolu taşımacılığına bölgede ilginin çok yüksek seviyede olduğunu belirterek, “Uygun görüldüğü takdirde yapılacağına inanıyoruz” dedi.

“HAVAALANI UYGUN GÖRÜLÜRSE YAPILACAK”

Kentte havaalanı olması gerektiğini düşündüklerini ve bu konuyu Başbakan Erdoğan`a aktardıklarını vurgulayan Karal, “Sayın Başbakanımız da bizlerden, yapılması düşünülebilecek havaalanının rantabl olup olmayacağı ve ekonomik anlamda faydasının ne olacağı konusunda çalışma yapmamızı istedi. Havayolu taşımacılığına bölgede ilgi çok yüksek seviyede, uygun görüldüğü takdirde yapılacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Daha önce yapılan çalışmaların güncel ve usulüne uygun şekilde tekrar yapıldığını ifade eden Ayar, havayaolu için yapılan çalışmalar bittiği zaman raporları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a sunacaklarını belirtti.

“HENÜZ ADAY BAŞVURULARI BAŞLAMADI”

Ayar, seçimlerle ilgili olarak daha çalışmalara başlamadıklarını dile getirerek, şunları kaydetti: ”Aday adaylıklarıyla ilgili tabiri caizse daha `pazarı açmadık` dolayısıyla hiçbir belediye başkanımızla ilgili aday olacak yada aday olmayacak gibi bir durum söz konusu değilir. Basının aday gösterilmeyecek dediği kişiler aday gösterilebilir ya da gösterilmez. Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir. Adaylar konusunda bugünden belli olan bir şey yoktur. Genel merkezimizin ortaya koyduğu takvim olacak ve o doğrultuda çalışmalarımıza başlayacağız.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Eylül 2013, 20:04 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 475 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU