HAVAALANI RAPORUNA KATKI YAPACAKLAR

havalanı çalışma

Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Gurubu istişare toplantısı yaptı.

Toplantıya Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Gurubu Başkanı Metin Topçu, Çalışma Gurubu başkan yardımcısı Erdoğan Muradoğlu, Havaalanı Çalışma Gurubu üyeleri Mahmut Hantal, Güven Aksoy, M.Emin Toprak, Mustafa Yılmaz ve Ahmet Ali Oral katıldılar

Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Gurubu başkan ve üyeleri son günlerde Rize kamuoyunda büyük heyecan yaratan Başbakan ERDOĞAN’IN “havaalanı için rapor hazırlayın ” demesinin ardından bir araya gelerek izlenecek strateji üzerinde fikir teatisinde bulundular..

Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Gurubu başkan ve üyeleri  rapor hazırlanması istenilen Rize’ye bir havaalanı kazandırma çalışmalarında çok önemli bir noktaya gelindiğinin altı çizdiler.

Havaalanı Çalışma gurubu yetkili makamları ve kamuoyunu bilgilendirme çabalarına devam etmek için aşağıda belirtilen yöntemin izlenmesini konusunda görüş birliğine vardı.

-Eylül ayında yapılması düşünülen faaliyetler şimdilik askıya alınacak.

-Havaalanı Çalışma Gurubu daha önce kamuoyuna sunduğu çalışma raporu çok detaylı bir çalışmadır, bu çalışma günceleştirilecek.

-Havaalanı konusunda kesin ve sağlam verilere ulaşmak için gerekirse ulusal bir firmaya araştırma yaptırılması için gereken yapılacak.

-Havaalanı Rize için olmasa olmaz bir ulaştırma alt yapı hizmettir. Havaalanı yapımı gerçekleştirilene kadar konu ısrarla takip edilecek, gündemden düşürülmeyecek.

-Başbakanın emri ile rapor hazırlayacak olan sayın Milletvekili Hasan KARAL’a geniş, kapsamlı, detaylı bilgi verilecek.

-Kamuoyunu doğru yönde kanalize etmek için çıkan haberler dikkatlice takip edilecek, gerektiğinde açıklama yapılacak.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Ağustos 2013, 11:09 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 655 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU