“Havalimanı Rize İçin Lüks Değil, İhtiyaçtır”

havalanı-bekar

Çaykur Paketleme Fabrikasını ziyaret eden Saadeet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, havalimanının Rize için lük olmayıp ihtiyaç olduğunu söyledi.

Çaykur Pakaetleme Fabrikasında gece vardiyasında çalışan işçileri ziayeret eden Bekaroğlu, Rize ile ilgi projelerini işçilerle paylaştı.

“Havalimanı Rize için lüks değil, ihtiyaçtır”

Çaykur Paketleme Fabrikasında yaptığı konuşmada Rize için havalimanının ihtiyaç olduğunu vurgulayan Bekaroğlu, “ Karadeniz Sahil Yolu yapıldığı zaman bu yolun bir ihtiyaç olduğunu söylemiştik, şimdide havalimanının bir ihtiyaç olduğunu söylüyoruz. Havalimanı Rize için bir lüks değildir, bir ihtiyaçtır. Trabzon Havalimanına gelen yolcuların yüzde 35’i Rizeli. Demek ki Rize’de bir havalimanına ihtiyaç var” dedi.

Ziyaret Zaman üniversite Trabzon Sahil Yolu Rize merkez Rize Paketleme Mahallesi Karadeniz Sahil Yolu hizmet belediye Başkan adayı Belediye Başkan Ak Parti  Havalimanı Rize İçin Lüks Değil, İhtiyaçtır

“Sahil yolu şehrin arkasından geçmeli”

Karadeniz Sahil Yolunun şehrin arkasından geçmesi gerektiğini, Fatsa ve Ünye’nin bunu başardığını ifade eden Bekaroğlu, “Karadeniz Sahil Yolunun yapıldığı zaman söyledik, şehir geçişleri arkadan olsun, sahilsiz Rize olmaz, denizsiz Rize olmaz. Bu yolu bu şekilde yapmayın dedik. Ak Parti iktidara geldiğinde Karadeniz Sahil Yolunun yüzde 40’ı bitmişti, onlara da anlattık, dinlemediler. Fakat Ünye ve Fatsa yolu arkadan geçirdiler. Rize’de dağ ile yol arasında kalmış, doğuya batıya gidemeyen 105 bin insan yaşıyor. 10 veya 15 yıl sonra 150 bin nüfusu oldu Rize’nin, nasıl nefes alıp vereceğiz?” şeklinde konuştu.

Ziyaret Zaman üniversite Trabzon Sahil Yolu Rize merkez Rize Paketleme Mahallesi Karadeniz Sahil Yolu hizmet belediye Başkan adayı Belediye Başkan Ak Parti  Havalimanı Rize İçin Lüks Değil, İhtiyaçtır

“Üniversite için en uygun yer Isırlık’tır”

Üniversite binalarının şehir merkezinde yapılmasının yanlış olduğunu belirten Bekaroğlu, “Rize üniversite şart dedik, Rize yıllarca bunun mücadelesini verdi. Fakat üniversiteyi Rize merkezinde kurmayın dedik, 15 bin öğrenci bu dar alanda dolaşamaz dedik. 15 bin öğrencinin ders göreceği binaların yapılacağı alanımız yok merkezde. Şehir merkezi şehre lazım. Şehre park, spor salonu, halk çarşısı lazım, yapmayın dedik. Üniversite için en uygun yer Isırlık’tır, üniversiteyi oraya kuralım dedik” dedi.

“’Bekaroğlu seçilirse hizmet gelmez’ diyerek insanlar korkutuluyor”

“Bekaroğlu seçilirse hizmet gelmez” diyerek halkın korkutulduğunu söyleyen Bekaroğlu, “Başbakanın memleketindeyiz, şehir merkezinden 50 metre içeriye girin, mesela Tophane Mahallesine gidin. Tophane Mahallesi Başbakanın memleketine yakışıyor mu? Bekaroğlu’nu seçerseniz hizmet gelmez diyorlar. Trabzon Canalioğlu’nu seçti Trabzon’a üç misli hizmet geldi. Ordu 2 dönemdir muhalefetin elinde. Bir inceleyelim bakalım, Ordu’nun mu yoksa Rize’nin mi şehircilik açısından problemleri daha fazla?” ifadelerine yer verdi.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Mart 2014, 09:04 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 344 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU