KENT KONSEYİNDEN ÖNEMLİ BİR HAMLE

vali kent konseyi

Rize Kent Konseyi Rize’nin geçmişini hikayelerde yaşatmak için 1. Rize Kent  Konseyi Hikaye Günleri düzenlemek  amacı ile Vali Ersin YAZICIYI ziyaret etti.

Rize Kent Konseyi Başkanı Metin TOPÇU, Kent konseyi üyeleri Abdullah Oğuz Hut, Dilek KANSIZ, ve Muhittin Sandıkçı düzenlenecek hikaye yarışması hakkında Vali Erzin YAZCI’ya bilgi verdi ,desteğini istedi.

Görüşmede düzenlenecek yarışmanın amacını anlatan Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu” Başlattığınız RENK projesini heyecanla izliyoruz. Bu bağlamda okuma etkinlikleriniz çok dikkatimizi çekti. Okuyan öğrencilerimizi yazmaya teşvik etmek için ilimizin geçmişinde yaşanan hüzünleri , acıları, sevinçleri Milli ve manevi değerlerimiz ışığında hikayeleştirmek için bir yarışma açmayı düşünüyoruz. Bu konuda desteğinizi istiyoruz” dedi.

Rize Valisi Ersin YAZICI “Renk Projemiz sadece okumak değil … Proje kapsamında bir çok etkinlik düzenliyoruz. Ziyarete gittiğim yerlerde öğrencilerimizin “ben okuyorum sayın valim” demeleri gözlerimi yaşartıyor. Bu faaliyetimiz sınavlarda öğrencilerimize belli başarıları da beraberinde getirecektir. Düzenleyeceğiniz yarışma etkinliğine her türlü desteği vermeye hazırız. Öğrencilerimizin başarısına katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi…hikaye afiş

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Ocak 2015, 18:56 tarihinde Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 537 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU