Rize Kent Konseyi Kadın Meclisinde Yeni Dönem

kentkonseyi kaınmeclisi (2)

Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi 3’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun bir katılımla Rize Belediyesi Meclis salonunda yapıldı.   

Rize Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda Kent Konseyi Kadın Meslis Başkanı seçimi tek liste üzerinden açık oylama ile yapıldı. Oylama sonucunda yeni Kadın Meclisi Başkanı Rize’nin Hatice Semiz seçildi.kentkonseyi kaınmeclisi

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlık Seçimi öncesinde konuşma yapan Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu yapmış olduğu açıklamada birlik beraberlik mesajı vererek Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’a ilgi ve alakalarından ötürü teşekkürlerini sundu.

Topçu konuşmasında; Sayenizde inşallah güzel yarınlara doğru yol alacağız. Rize Kent Konseyi daha şimdiden bu güzelliklerden nasibini almıştır. Kent Konseyimizin mekan sorununu hallederek çözüme kavuşturan Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’a teşekkürlerimi sunuyorum. Sayenizde yerleşik düzene geçtik ve kurumsallaştık, umuyorum ki kısa sürede bütün eksikliklerimiz tamamlanır. Meclislerimiz ile çalışma gruplarımızla verimli bir çalışma dönemini başlatmış oluruz. Kent Konseyleri yönetim anlamında kamu niteliğini taşıyan kurumlara özellikle belediyemize bir danışma kurulu niteliğindedir. Rize Kent Konseyi oturacağı bir sandalye, çalışacağı bir masa olmamasına rağmen zor ve önemli işler başardı. Bunlardan en önemlisi Rize’ye bir Havalimanı kazandırmak için başlattığımız kampanyayı başarı ile sonuçlandırdık. Mütevazi bir çalışma grubuyla inandık güvendik bu meseleye halkımızı ortak ettik ve başardık. Şimdi ise Havalimanı projesi Devletin meselesi haline gelmiştir. Geçen bu süre zarfında Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi de ses getiren çalışmalar yapmıştır. Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi 3’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısının ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyor bundan sonraki çalışmalarına başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

kentkonseyi kaınmeclisi (1)

Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Soba yaptığı açıklamada, “Rize Kent Konseyi belediyemizle beraber yan yana yürüyecek bir birimdir. Biz bütün insanlarımızı bir değer olarak görmekteyiz. Bu değerlerden birer sinerji yaratmak istiyoruz ve böylece ilimize faydalı olabiliriz. Belediye anlayışı olarak diyalog içerisinde olduğumuzu bütün kamuoyu bilmektedir. Rize Belediyesi olarak olumlu bütün projelerin yanındayız” sözlerine yer verdi.

Rize Kent Konseyi 3. Olağan kongresine yapılan konuşmaların ardından Yürütme kurulu seçimleri yapıldı.

Başkanlığına Hatice Semizin Getiriliği kongrede Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi şu şekle oluştu…

Hatice Semiz, Hülya Cerrahoğlu, Esra Alemdar, Melek Kamacı, Çiğdem Muradoğlu, Nural Pertek, Sibel Mavi Ensonra.

Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi 3.genel kurulunda Kadın Meclisi Yürütme Kurulu başkanlığına getirilen Hatice Semiz yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Gerçekleştirdiğimiz genel kurulumuza katılımlarınızdan dolayı sayın Belediye Başkanımıza, Kent Konseyi Başkanımıza ve Yönetimine, Kamu Kurumlarımızın ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli temsilcilerine ve salondaki tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bizimle çalışmak isteyen herkese kapımız açıktır…

Bizleri seçme teveccühü gösteren tüm katılımcılara ve bizlerle çalışmak isteyen tüm hanımefendilerle birlikte Rize’mize faydalı çalışmalar yapmak gayreti içerisinde olacağız.

Bugüne kadar görev yapan tüm kadın konseyi başkan ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımızı belirterek, bizleri seçme teveccühünü gösteren tüm katılımcılara yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ederim”dedi

kentkonseyi kaınmeclisi (3)kentkonseyi kaınmeclisi (4)

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Eylül 2014, 19:42 tarihinde Kültür Sanat kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 872 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU