LOJİSTİK MERKEZDE İHALE SEVİNCİ

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize’nin uzun süredir beklediği Lojistik Merkez için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ihale müjdesini verdiğini belirterek, Lojistik Merkezin Rize’ye kazandırılması dolayısıyla Erdoğan’a teşekkür etti.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize’nin İyidere ilçesinde yapılması planlanan Lojistik Merkez için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na talimat verdiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın zamanda lojistik merkezin ihalesinin yapılacağını söylediğini müjdeledi. Avcı, Türkiye’yi Orta Doğu’ya ve sıcak denizlere bağlayabilecek çok önemli mega bir projenin temelinin çok yakın süreçte atılacağından lojistik merkezin Rize’ye kazandırılması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

“ARTIK İHALESİNİ YAPACAĞIZ”

Rize Milletvekili Muhammed Avcı, lojistik merkezle birlikte Rize’deki yatırımları değerlendirmek üzere pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini ifade ederek, bu görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bakan Beye talimat verdim. Artık ihalesini yapacağız” müjdesini verdiğini söyledi. İyidere Lojistik Merkez Projesi ile ilgili son aşamaya gelindiğini, ihale süreci ve akabinde temel atmanın yakın tarihlerde yapılacağını belirten Milletvekili Avcı, daha önce imar planlarının onaylanması ve ÇED raporunun geçmesi ile ilgili süreci kamuoyuyla paylaştıklarını kaydederek, “Lojistikle ilgili artık son aşamadayız. İlgili süreçleri daha önce açıklamıştık. Yaklaşık 1,5-2 yıldır milletvekilliğimiz başladığı andan itibaren en yoğun takip ettiğimiz konulardan bir tanesi lojistik merkez projemizdi. Ve bugün artık son noktadayız. Sayın Cumhurbaşkanımızla bir vesileyle görüşme yapmıştık. Hem çay konusuyla ilgili hem Rize’ye gelecek müstahsillerle ilgili görüşmelerimizi yaparken Sayın Cumhurbaşkanımızla yatırımlarla ilgili de bir değerlendirme yaptık. Lojistik Merkezle ilgili konuyu arz ettiğim zaman “artık ihalesini yapacağız” dedi. Bakan beye de talimatı verdi. Dolayısıyla takibi bize kaldı. İnşallah en kısa zamanda ihaleye çıkması ile ilgili takibi yapacağız ve Rize artık uzun zamandır konuştuğu, olgunlaştırdığı ve Rize’yi de stratejik olarak çok önemli bir noktaya taşıyacak olan bu mega projede inşallah çok yakın bir zamanda temel atılması vesilesiyle sahip olmuş olacak. “ dedi. (Kaynak: Günebakış)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Mayıs 2020, 15:33 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 345 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU