Muhammed Avcı İl Genel Meclis Başkanı Oldu

muhammmet

Yerel Seçimlerinin ardından bir araya gelen Rize’nin yeni İl Genel Meclis Üyeleri en yaşlı üye başkanlığından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda ilk madde gereğince yapılan oylama sonucu Muhammed Avcı, Rize’nin yeni İl Genel Meclis Başkanı seçildi.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılan toplantıya meclis üyelerinin yanı sıra İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Güney ve Genel Sekreter Yardımcıları katıldı. Ayrıca; AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, İl Başkan Yardımcıları Harun Mertoğlu ve Himmet İstif toplantıya misafir olarak katıldı.

Toplantının ilk gündem maddesi gereğince Meclis başkanlığı için yapılan oylamada AK Parti grubu tarafında aday gösterilen Muhammed Avcı gerçekleştirilen oylama sonucu il genel meclisi başkanlığına seçildi. Oylamada mevcut 26 oydan 24 geçerli 2 de boş oy kullanıldı.

Meclis başkanı olarak ilk konuşmasını yapan Muhammed Avcı tüm meclis üyelerine teşekkür ederek “Milletin sandığa yansıyan iradesiyle oluşan; demokrasiyi, siyasal katılımı temsil eden bu meclise seçilen tüm arkadaşlarımı ayrı ayrı tebrik ediyor, yeni dönemde çalışmalarında en içten başarı dileklerimi bildiriyorum” dedi.

Avcı, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Bizden önce görev yapan ve başarı çıtasını üst noktalara taşıyan ve bugün görevleri sona eren tüm meclis üyesi arkadaşlarıma bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni meclis olarak teslim aldığımız emaneti tüm arkadaşlarımızla birlikte daha da üst noktalara taşımak için azimli ve kararlı bir mücadele içerinde olacağız.”

Daha sonra yeni il genel meclis başkanı Muhammed Avcı`nın başkanlığında devam eden toplantıda İl Genel Meclisi Başkan Vekilliklerine Ali Fuat Yıldırım ve Zekeriya Bozkan, Asil Katip Üyeliklere Mehmet Öztürk ve Cemil Kus, Yedek Katip Üyeliklere Burhan Bıyık ve Hüseyin Topal seçildi.

Yapılan divan kurulu seçimlerinin ardından son olarak bir konuşma yapan İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Ümit Güney:

“30 Mart yerel seçimleri akabinde oluşturulan il genel meclisimizin ilimiz için alacağı kararların güzelliklere ve gelişime vesile olmasını temenni ediyorum. Meclisimiz içerisinden seçilen yeni başkanımız Muhammed avcı beyefendiye yeni  görevinin hayırlı  olmasını  temenni ediyor başarılar diliyorum. Yeni meclis de il genel meclisi genel sekreterlik olarak ilimiz için oluşturacağımız sinerji ve dinamizmle güzel hizmetler ve güzel işler yapmaya devam etmeyi temenni ediyorum” dedi.

Meclis Başkanı Muhammed Avcı, toplantının ardından makamında tebrikleri kabul etti.

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Nisan 2014, 12:13 tarihinde Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 481 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU