YERELDEN GİDEN MUHAMMED AVCI FARKI

Rize için elinden geleni yapıp yapmadığına elbette herkes bakmalı ama öncelikle ve ivedilikle siyasiler ve yöneticiler kendilerini bu sözle tartmalıdır.

Eski tarihlerde ilimizi temsil edenlere değil de günümüzde temsil edenlerin Rize için ne yaptıklarına baktığım zaman gördüğüm manzarayı şahsi bir değerlendirme olarak siz değerli okurlarımla sunmak istiyorum.

Yapılanlar eksik taraflarını tamamlanmayı zorunlu kılsa da, bizi temsil edenler tarafından takip edilmesi çok önem arz ederken bir türlü başlanamayan devasa yatırımların takibi, yeni ihtiyaçlarımızın belirlenmesi proje bazında üst makamlara sunulması ve bir çok işi başarma yönünde Sayın vekilimiz Muhammed AVCI’nın başardıklarını, verdiği mücadeleyi görmezden gelemezdim.

En başta vilayette bir uyum var.

Valimiz, İl Genel Meclis başkanı, Belediye başkanı ve vekilimiz sayın AVCI uyum içinde çalışıyor. Bu güzel siyasi tablonun oluşmasında Sayın AVCI’NIN önemli rolünün olduğunu düşünüyorum.

Bu bir fırsattır. Rize bu fırsatı kaçırmamalıdır.

Ekonominin bu zor günlerinde başarılan devasa işlerin kısa bir dönemde, yani sayın vekil Muhammet AVCI’NIN bir buçuk senelik zaman diliminde yapılması haliyle dikkatimi çekti.

Bu yazımı Rize’yi genç yaşında TBMM temsil etme hakkını kazanan kardeşim Muhammed AVCIY’A ayırmama sebep olan Rize Lojistik Merkez  projesinin yatırım programında yerini almasıdır.

Ovit gibi. Hava limanı gibi hatta onların çok ötesinde bir proje…

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe bakanı Sayın Naci AĞBAL’LA bir araya gelen Sayın AVCI müjdeyi verdi.

Lojistik merkez artık devletin programında.

İhale edilmesi artık an meselesi. Ekonomik zorlukları biliyoruz.

Biliyoruz ki, bu önemli yatırımı devlet katında programa aldırma işi de sayın AVCI’ya nasip oldu.

Lojistik merkez Rize için çok önemli adımların da habercisidir bana göre. Çünkü bu merkezi anlamlı kılacak Rize Erzurum yolu behemehâl acele ile tamamlanacaktır. Trabzon’un tek başına Demiryoluna kavuşma çabalarını bölgeye yayacak Rize Lojistik Merkezidir. Eğer bu merkez hayata geçerse demiryoluna bağlanmaması bir büyük handikap olur. Sayın AVCI durumu reise anlatır ve o tren Rizeye gelir. Buna gönülden inanıyorum.

Lojistik Merkez için Cumhurbaşkanımızın verdiği çok önemli bir sözün de yerine getiriliyor olmasında çok büyük emeği sayın AVCI vermiştir.

Kimseyi yerecek değilim. Bir hakkı teslim etmek için belittim bunları.

Rize’de hangi yatırımın dosyasını aralarsam karşıma hep sayın AVCI çıkıyor. Güney çevre yolunda, kentsel dönüşümde, TOKİ konutlarında, belediyelere yardımlarda, hibelerde,  hastane işimizde hep o var. Ayder’de yapılacak kentsel dönüşümle Rize turizmde çağ atlayacak. Salahra duble yolu, DSİ’nin dere ıslahları, Sanayi sitesinin taşınması, Güney Çevre yolunun tamamlanması, Derepazarı’na kadar uzatılması, Çaykur’un Reisi Cumhurumuzla  Pakistan’a ihracat yapacak olmasına sayın AVCI var.

18 vilayetin siyasi işlerinden sorumlu olması onun Rize’de her kazaya ayırım yapmadan zaman ayırmasını engelleyemedi. Zannedersem zor görevi hakkıyla yerine getirdiğine her Rizeli inanıyor.

Rizeli isimlerin bürokrat kadrolarına atanmasına yine sayın Avcı var.

Rahmetli Ekrem ORHON’un “BUGÜN RİZE SENDEN RİZE İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPMANI İSTER” sözü yerelden filizlenenlerle bir başka güzel. Dışardan olanları gördük. Ama Rize’de yaşayan biri olunca hep birlikte görüyoruz.

Sayın AVCIN’IN, Sayın Rahmi Metin’in farkı ortada…

AVCI halkıyla yan yana. Ankara’ya taşınmadı.

Bir buçuk senede başardığı işleri bir bakıma alıştırma sayarsak, beklentilerimiz çok daha fazla oluyor. Hele hele Recep Tayyip ERDOĞANLA rutine bağlanmış gibi görüşebilmesi, düşüncelerini o’na rahatlıkla aktarabilmesi Rize için büyük bir şanstır.

O nedenle de daha büyük işler bekliyorum sayın AVCI’dan.

Hastanemiz için 250 bin metre kare alan lazım. En uygun yere yapılması için sayın AVCI’NIN gereğini yetkililere anlatarak yaptıracağından eminim.

Kendisine çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum…

Metin TOPÇU.

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Şubat 2020, 18:46 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 971 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU