NE BEKLİYORSUNUZ?

Siyaset bambaşka bir alan! Çok ilgi duymam. Önemli meseleler itibariyle detaya girmeden siyasetçilerin dikkatini çekme konusunda çabalarım oluyor zaman zaman.
Halkın dediği hakkın dediğidir.
“Zibidi” veya “Zibidiler” Rize gündemine oturmuş gibi geliyor bana. Son günlerde avamdan olanlarla tavanda olanlar bu tabirleri sıkça kullandığına şahit oluyorum.
Üzülüyorum.
Recep Tayyip ERDOĞAN’NIN 21 yılı dolduran seçim başarıları adı sanı duyulmayanları siyasetin merkezine taşıdığını hepimiz biliyoruz. Biliyoruz da kendini bir noktadan sonra dev aynasında görenler deryada bir zerre olduklarını unutuyor, liderlerine akla gelebilecek en büyük kötülükleri çekinmeden yapabiliyorlar. Ki gitti gidecek modunda beklenti içinde olan muhalefet pusuda hatanın devam etmesini bekliyor.
Siyasetçiyi yerin dibine batıran ikiliktir, bölünmüşlük hissi veren davranışlardır.
Bana ne bundan?
Zurnanın zırt dediği an bu andır işte!
Sadece iki vilayetten, üç hava limanından seferler konulan Rize Artvin hava limanı göz göre göre işlevsiz hale getirilmeye çalışılıyor. Havalimanı müdürlüğünün Rize Artvin hava limanında olmaması, kararların başka hava limanlarında alınması Rizeliyi Artvinliyi çok üzmektedir. Ankara ve İstanbul dışında başta İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Adana gibi büyük şehirler ile Azerbaycan ve Arap ülkelerinden seferler halen konulmamıştır. Bütün uçaklar tam dolu olmasına rağmen yeni seferler tahsis edilmemektedir. Canı yanan yüreği burkulan Rize ve Artvinliler kimselere sesini duyuramamaktadır. Telefonlara çıkmayanlara halkımız “Zibidi” diyor, Zibidiler diyor!
Bu yakıştırmanın arka planı seçimlerde vurulacak bir mühre bağlıdır. Büyük kıyametinizin kopacağını hala göremediniz demek!
Görseniz Hava limanı müdürlüğü meselesini Genel Müdürlük nezdinde, bakanlıkta ve konuyu direk Recep Tayyip ERDOĞAN’A anlatmak suretiyle çözmeniz gerek mi?
Demek ki böyle bir iradeniz yok.
Ovit Tünelleri, Lojistik liman, Hava limanı, Yeni Şehir Hastanesi, Rize Merkezde devasa kentsel dönüşüm hamlesi gibi muhteşem işleri taşıyamıyorsunuz ki halk size “Zibidi” veya Zibidiler diyor!
Ben utandım, cevap bile vermedim, itiraz edemedim!
İnatlaşma bir şehrin kaderini etkiliyorsa benim ilgi alanıma girer.
Siyaset yapmıyorsam kör ve sağır değilim. Halkımın dediklerini duyar, hisseder ve yazarım.
Selam ve dua ile!…
Metin TOPÇU
15.8.2022 Veliköy

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Ağustos 2022, 17:34 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 250 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU