RİZE AKİL İNSANLAR TOPLANTISI – 1

hantal

20,05,13 Tarihinde Rize Dedeman otelinde yapılan akil insanlar toplantısında yapmış  olduğum konuşmanın metnini virgülüne noktasına dokunmadan yazıyor ve sizlere aktarıyorum.

Sayın Hazirun, Sayın Misafirler, Rize Akil insanlar toplantısına hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Türkiye genelinde hem içerde hem dışarda olmak üzere olağan üstü olaylar, hadiseler, süreçler ardı arkası kesilmeden biri bitmeden diğeri başlayarak üst üste günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Bazen kendi kendime soruyor, kendimi sorguluyorum.

Dünyamızın herhangi bir yerinde bu kadar sorunlarla uğraşan başka bir ülke var mıdır diye? Dışarıda Kuzey Irak, Suriye, Mısır, Libya, Filistin ve doğu bloku ülkeler, batı bloku, Avrupa birliği, Kıbrıs meselesi, hepsinin üzerinde önce benliğimizi, dinimizi, ahlakımızı, kutsal olan ne varsa her şeyimizi baltalamaya, yok etmeye çalışan bir İsrail, köhneleşmiş Avrupa, ve her şeye aç bir Çin. İçeriye baktığımız zaman yabancıların kuklası bir pkk, yetmedi Ergenekon, üstüne üstlük her rengi kara gören bir muhalefet, hani derler ya dostlar başına. Bunlar gerçekten büyük olaylar.

Ufaklarına hiç girmiyorum. Allah’ımıza şükürler olsun, önce onun yardımıyla, bu nezih milletin dualarıyla yürütme ve yasamayı iyi sevk ve idare eden bu hükümetin, olaylara karşı sabır ve metanetle hareketi ve de dünya lideri Sn. Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın cesaret ve korkusuz dik duruşu sayesinde bu günlere gelmiş bulunmaktayız.

Haa, süreç hızlı işliyor, yavaş işliyor, mühim olan bir şekilde devam etmesi. Eleştirmek çok kolay. İş yapmak güçtür. İnsanlar evde bazen bir hanımı iki çocuğunu idare edemiyorlar. Bu gelişmeler karşısında ben neyi anlayamıyorum biliyor musunuz? Şu nezih milletin Peygamberimiz (s.a.s.) in dünyada tek metih ettiği, övdüğü bu ümmeti bu kadar güzellikler karşısında dahi içerden vuranlara, yürekten hançerleyenleri hazmedemiyorum ve anlayamıyorum.

Acaba ne zaman bu tuzaklar ve dolaplar karşısında bu vurdumduymazlıktan ve aymazlıktan uyanacağız? Bir 35 bin şehit daha vererek mi? Ben  63 yaşındayım, hafızam almıyor, anlayamıyorum. Bir anlayan varsa beri gelsin Allah aşkına. Bana anlatsın buyurun, kürsü burada.

Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür eder, ayrıca inşallah kısmet olursa bir dahaki Rize’ye gelişinizde sizleri Rize havaalanından karşılamak ve misafir etmek istiyoruz.

Arkadaşlar, geri vitesleri kaldırdık, doğru yoldasınız. Yolumuz, yolunuz açık olsun, Allah’a emanet olun.

Konuşmam burada bitiyor. Toplantıda neler oldu neler konuşuldu diye sorarsanız onu da kısmet olursa ileriki günlerde sizlerle paylaşacağım.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Mayıs 2013, 17:56 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 521 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU