Rize Dünya Kenti Oluyor

uçakkkk

Başbakan ERDOĞAN’nın son Rize Ziyaretinde gündeme gelen hava limanı yapımı için görüşmeler yapmak üzere raporu hazırlayan heyet yarın Ankara’ya gidiyor.

Rize’ye bir hava limanı kazandırmak için Raporu hazırlayan heyette bulunan Rize Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU, Rize Kent Konseyi Hava limanı Çalışma Gurubu Başkanı Metin TOPÇU, RTEÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.İstiklal Yaşar VURAL ve Müsiad üyesi İş adamı Mahmut HANTAL Ulaştırma bakanlığında görüşmeler yapmak üzere Ankara’ya gidiyor.

Rize Hava Limanı için Ankara gidecek heyete bu görüşmeyi Rize Millet Vekili Hasan KARAL’ın sağladığı, heyetin Hasan KARAL’la birlikte bu ziyareti gerçekleştireceği öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyıp ERDOĞA’NIN  son Rize  ziyaretinde verdiği talimat doğrultusunda hazırlanan rapor ilgililere sunulduktan sonra hava limanını gerçekleştirmek için çalışmalar son sürat devam ediyor.

Rize’de faaliyet gösteren bir çok STK’ nın dahil olduğu çalışma Rize Milletvekillerine ilgili bakanlığa ve başbakanlığa ulaşmasının ardından  Rize’de bir hava limanı yapılması için gerekli araştırmalar hız kesmeden devam ediyor.

Uzunca bir süredir Rize kamuoyunu meşgul eden ve adeta kilitleyen Rize’ye bir hava limanı kazandırma rüyası aralıksız çalışmalar sonucunda gerçekleşme aşamasına geldiği öğrenildi.

rapor-hazırlanması-sürecinde-çalışma-komsyonu-üyeleri-Millet-vekili-Hasan-Karalla-Birlikte-çalışırken

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Aralık 2013, 14:43 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 520 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU