RİZE UÇMAYA HAZIRLANIYOR

havaalanı

Rize’ye bir hava limanı kazandırmak için yapılan çalışmalarda çok sevindiren gelişmeler yaşanıyor.

Başbakan Erdoğan’ın talimatları ile hazırlanan raporun ilgili makamlara sunulmasının ardından çok hızlı gelişmeler yaşandı.

Başbakan Erdoğan’ın   son Rize ziyaretlerinde Rize’ye bir hava limanı yapılabilmesi için “rapor hazırlayın” talimatı üzerine yaşanan gelişmeler Rize’yi uçuracak bir niteliğe büründü.

İlgili kurumların yaptığı çalışmalarda son gelişmeleri izlemek ve katkı sunmak üzere raporu hazırlayan heyet Ankara’ya gidiyor.

Edinilen bilgiye göre Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Müsiad  Üyesi İş adamı Mahmut HANTAL  ve Rize Kent konseyi başkanlığı havaalanı çalışma gurubu başkanı yazar Metin TOPÇU DHMİ Genel Müdürlüğüne bir dizi ziyaretler yapmak üzere önümüzdeki hafta Ankara’ya gidecek.

Rize kamuoyunun aylardır  önemle üzerine durduğu Rize’ye bir hava limanı kazandırma çalışmaları siyasetin el atması nedeniyle çok önemli bir aşamaya geldi.

İlgili kurumlar Rize’de bir hava limanı yapılması için gerekli araştırma ve çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.

Bilindiği gibi Rize millet vekili Hasan KARAL” Sayın Başbakanımız Ayder ’de hizmete açılan Otel’de müsait bir ortamını bularak söyledik. Hemen bize “Araştırın ve rapor şeklinde sunun” talimatını aldıktan sonra hemen işe koyulduk. Belirli alanlarda uzman kişilere yer tespiti, kapasite kullanımının getirecek olduğu finansman, Yolcu potansiyeli gibi birçok konuda çalışmalar başlattık.” Demişti.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Kasım 2013, 14:16 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 606 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU