RİZELİ BÜROKRATLAR 41. YEMEKTE BULUŞTU

41. YEMEKTEN...RİZE GRUBU BÜROKRATLARININ 41. YEMEĞİ MAYIS AYINDA GECİKMİŞ OLARAK  GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

53 kişilik Rize Grubu bürokratlarının 41. Yemeği,  Çankaya’daki ANSERA AVM’nin terasındaki  lokantada seçkin bir topluluğu bir araya getirdi. Bu seferki önceden programlanmış yemeğin  ev sahipliği görevi; Çevre ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet ÖZYANIK, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail BAŞ, TBMM Müdürlerinden Turan TOPCAN ile  Uzman Dr. Şenol KALYONCU’nun  üzerlerindeydi.

Yine yemekli toplantının moderatörlüğü grubun  gönüllü sekretaryası olan Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri İrfan COŞKUN tarafından yürütüldü.

Yemekli toplantıya şehir dışında oldukları için Kenan İPEK, Recep Ali ER, Fatih İslam KARAOĞLU, Reşat Kasap, Mahmut YÜKSEL, İdris DEMİRCİ gibi katılamayan üyeler söz konusuydu. Katılım konuk edilen başka bürokratlarla çoğaltılmış oldu.

Toplantıya Eski TBMM Başkanı, Zonguldak Milletvekili Köksal TOPTAN  da  şeref konuğu olarak ilk defa katıldı. Bilim,  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut KAVRANOĞLU, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Murtaza BALCI, İstanbul Milletvekili İsmail SAFİ, Çevre Komisyonu Başkanı Rize Milletvekili Nusret BAYRAKTAR, Tümgeneral Sadık PİYADE  aynı ortamı yeniden paylaşan isimlerdi.

Yemek sahibi bürokratların kısa selamlama konuşmalarından sonra dileyen  misafir ve katılımcılara söz verildi. Çay konusu, Sayın BAYRAKTAR  ile Sayın KAVRANOĞLU’nun ve İş adamı Bahattin ALBAYRAK’ın gündeminde yer aldı. Ardeşen’de yapılacak Rize-ARTVİN Havaalanı da çeşitli şekilde dile getirildi. Anlaşıldı ki, karar vericiler, Rizelileri, sahneye çıkmadan önce şiddetli alkış isteyen sanatçılar gibi, biraz daha fazla yalvarttırmanın temrinini yapmışlar.

Yine Rize için  yaş çaya verilecek 135 kuruş/kg fiyatlarla değil, başka yol ve yordamlarla refahın arttırılabileceği ortaya konuldu.

Açık havada gecenin serinliğine rağmen uzun süren birliktelik, hoşça musafahalaşmalardan sonra gelecek yemekte buluşmak üzere  sona erdirildi.

Haber:Bahattin KARAGÖZ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Mayıs 2013, 20:49 tarihinde Ekonomi, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.168 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU