SİYASİ PANORAMA

SİYASİ PANORAMABir şeyi kabul etmek gerekiyor. İç Politikada, ben sayısını unuttum, kaç kez seçim, kaç kez referandum kazanan Recep Tayyip ERDOĞAN’a rakip bulunamıyor. Kim ne derse desin çitayı çok yükseltmesinin etkisi bu.
Dış politikada batılı ülkeler, yani emperyalistler hariç, Azerbaycan, Libya, Afrika ülkeleri, Rusya, Ukrayna ile çok anlamlı ilişkiler gerçekleştirdi.
Rusya’dan Nükleer teknoloji, savunma silahları teknolojisi aldı. Ukrayna “Doğu Bloğu” diye adlandırılan yapı içinde sanayisi çok gelişmiş bir ülke konumunda. Türkiye kurduğu üst düzey ilişkilerle birçok teknoloji ile doğrudan tanışmış oldu. Ülkemiz Motor sanayinin birçok versiyonunu yapar hale geldi. Son çeyreğe kadar sadece pancar motoru yapabilen ülkemiz jet motorlarından tank motorlarına, Turbo Şaft motorlar gibi çeşitli teknolojilere sahip oldu. Bunları sağlayan Recep Tayyip ERDOĞAN’dır.
Bütün bunlara rağmen 20 yıllık bir iktidarın yıpranmaması mümkün değil.
Konjonktürün bir fırsatla öne çıkardığı İmamoğlu, KILIÇDAROĞLU’NUN Beylikdüzü’nden getirdiği adam, ülkenin beyi olmak istiyor. İyi de, bagaji olmaması olumlu tarafı, fakat hiçbir konuda yeterliliğini göremedim! “Her şey güzel olacak” demekle taşınacak oy sayısı sınırlı
olacaktır. KILIÇDAROĞLUN’DAN çizik yeme ihtimali olan İmamoğlu “Anadolu Turuna” başladı, liderine baş kaldırdı. “Sizi destekleyen bir gezi yapıyorum” diyor. Bırakın Kemal KILIÇDAROĞLU’NU, bu söze kargalar bile güler!
Öte yandan CHP’de çatlak görüntüsü resmileşti gibi! 6’lı masada ortak adayla ilgili net tavır yok. “Mucizevi aday” beklentisi bıkkınlık verdi. “Masayı yönetemeyenler ülkeyi nasıl yönetecek?” sorusunu sormayan var mı?
Siyasette “kazıkazan” da olmaz, “kazan kazan” da olmaz!
Biri kazanıyorsa biri kaybedecektir. Yani “kazan kazan” olmayacak. “Başbakan olacağım” diyen Meral Aksener, birinci parti olmadan imkansız bir şey dediğini bilmiyor mu? Her birinin kazanacağı bir durum imkansız. Yeni hikaye yok. 6 masa tıkandı. “Hücum marşı” henüz bestelenmedi.
Siyaset gerçeklik işidir. CHP siyaset üretmiyor. Parti meclisinde hiç bir hareket yok. Yani KILIÇDAROĞLU ismi bu haftada çıkmadı oradan.
İmamoğlu hem CHP içinde hem iyi Partiden nemalanmak istiyor. Yeni bir harekete evrilir mi? Küresel desteğine güvenerek yeni bir parti kurar mı?
İhtimal vermiyorum.
Ankara’ya gidiyorum. Bakalım oralarda havalar nasıl!
Selam ve dua ile…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Ocak 2023, 10:11 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 128 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU