YIL BİTMEDEN DOĞU KARADENİZ’E BÜYÜK MÜJDE

Haber:Ray Haber

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Ordu’ya gelen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Büyükşehir Belediyesini de ziyaret etti.

Yapılan ve yapılacak yatırımlarla ilgili Büyükşehir Belediyesinde ilçe belediye başkanları ile bir araya gelerek istişarelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, “Ordu’nun kalkınması için beklenen projeleri kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

“İHTİYAÇLARIMIZI SİZLER SAYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Bakan Karaismailoğlu’nu Ordu’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Sayın Bakanımıza Ordu’ya yaptıkları ve yapacakları yatırımlar için teşekkür ediyorum. İlimizin ihtiyacı olan birçok konuyu sizler sayesinde gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Ordu’da bürokratlarımız, milletvekillerimiz ve idarecilerimizle güzel, huzurlu bir çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.

“ORDU HAK ETTİĞİ PROJELERE KAVUŞACAK”

AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bundan sonraki süreçte demiryolu yatırımlarına da yatırımların artacağını ifade ederek, “Ülkemizde artık karayolu alt yapısı belirli bir aşamaya geldi. Zaten havayolu alt yapısı da tamamlandı. Bundan sonra bizim tek eksiğimiz demiryolu yatırımları. Bu demiryolu yatırımlarına verdiğimiz önemi de sürekli bahsediyoruz. Tabii bu yatırımları yaparken, bunları Türkiye Lojistik Master planı çerçevesinde yapıyoruz. Burada fizibilite etütleri yapılıyor, yolcu talepleri yapılıyor. Onun sonucunda da bize hem bu yatırımların sıralaması, hem de yatırımların şekli ortaya çıkıyor. Şuanda Ankara Delice-Samsun projeleri devam ediyor. Peşinden Samsun-Ordu projemiz vardı, o da bilgimiz dahilinde. Bunu, Samsun Sarp Demiryolu olarak komple bir şekilde çalışmaya başladık. İnşallah onu da birlikte çalışacağız. Buranın fizibilite etütleri devam ediyor. Demiryolu yatırımları olması gereken yatırımlar ancak hem zaman hem de maliyet açısından büyük yük getiren projeler. Daha güzel günlerde dünyada söz sahibi olmak için çalışacak Ordu’ya da hak ettiği projeleri sırasıyla kazandıracağız” şeklinde konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Aralık 2020, 13:33 tarihinde Dosyalarımız, Genel, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 400 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU