Çekiyorum,Gülümseyin!

fatma iyibilginnnnnÇekiyorum,Gülümseyin!
Bundan tam 3 yıl önceydi. Antalya’nın daha çok dezavantajlı bölgelerinde olmak üzere, farklı mahallelerinde yaşayan, ev kadını, çalışan-çalışmayan-emekli, eğitimli-eğitimsiz değişik sosyal kesimlerden pek çok kadının “kadın” ortak paydasında buluştuğu sosyal bir proje, kentin kültür ve sanat hayatına“Merhaba!” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mustafa Akaydın, koordinatörlüğünü Yrd.Dç.Dr. Merih Taşkaya’nın yürüttüğü “Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor” adlı bu projeye, başladığı ilk günden itibaren büyük destek verdi.
“Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor” adlı bu sosyal proje, söz konusu kadınların çoğunun sorunlu, yoksunluklarla dolu, bazılarının ise durağan ve rutin yaşantıları için gerçek bir milât oldu.
Çünkü bu kadınların bazıları, hayatı boyunca hiç tiyatroya gitmemişti. Bir-ikisi okul çağlarında okuldaki tiyatro etkinliklerinde, bir-ikisi de şehirdeki bazı amatör çalışmalarda küçük roller almıştı. Ama çoğu, sadece izleyici olarak tiyatroyla tanışmıştı.
Kadınlar bu proje vesilesiyle yoksunluklarını, acılarını, sevinçlerini, umutlarını, beklentilerini ve kendilerini ifade edebilecekleri bir alan olarak, tiyatro sahneleriyle buluşmuşlardı. Ve onlar bunun kendileri için büyük bir şans olduğunun farkındaydılar. Dolayısıyla bu projeyi öyle sevip, öyle sahiplendiler ki, tiyatro onların yaşantılarının vazgeçilmezi oldu.
antalyaİşte bu gönüllü-amatör tiyatrocu kadınlar “Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor” projesinin 3.Yılında, 3.Oyunları “Çekiyorum,Gülümseyin!” adlı komediyle, A.K.M (Atatürk Kültür Merkezi) de bir kez daha Antalyalı tiyatro severlerle buluştu.
12.Ocak.2013 günü A.K.M Perge Salonu’nda sahnelenen yeni oyunun senaryosu bu defa kadınların kolektif çalışmasıyla oluştu. Senaryo danışmanlığını Hüseyin Erdoğan ve Sibel Ferlibel Tatlıcan yaptı
Oyunu Antalya Büyükşehir Tiyatrosu sanat yönetmeni, usta yönetmen-oyuncu Müfit Kayacan yönetti.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Ocak 2013, 22:43 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 4 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 321 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU