Yeterde Artar “HAYIR”

mustafa-barış-öztürk“Halka hizmet, Hakka hizmet” düsturuyla yola çıkıp sonrasında yoldan sapmışlara “yeter de artar ’ HAYIR’” demenin zamanı gelmiştir. Buna Sn. Başbakanımızın çok önemsediği İzmir den başlanılabilir. Sn. Başbakanımızın Rize’ yi de önemsediğini biliyoruz!

Hayırlısıyla dersimi aydıran, Siyonist çatlatan, vizyon patlatan, rakiplerini sandığa gömen Rizeli Sn. Başbakanımız, 53 ve 35 arasındaki örüntüyü kavrayabilen, kendisinin projelerini en azından hayal edebilecek dürüst, iş ve gönül ehli adaylarını bu güzide vatanın her bir il ve ilçesinde sandıkta karşımıza çıkartsın inşallah.
Yaklaşan yerel yönetim seçimleri öncesinde hareketlilik başladı. Şimdiden halisane düşünceleriyle ve yetileriyle haklı olarak yola çıkanlara o makamlar nasip olur inşallah!
Önümüzdeki seçim sürecinde gerekli gereksiz tüm faaliyetleri medya üzerinden paylaşma uğraşısı, beklentisi olanlarda epeyce kullanılan bir argüman.
Yanındaki çok bilmişler sayesinde kendisini başarılı gören bürokrat ve yerel yönetimlerde söz sahibi aday adayları artmaktadır.
Biz seçicilere düşen ise kişileri objektif değerlendirebilmemizdir. Burada dikkat edilmesi gereken kişinin;
Karakteri gelişmiş——–———–Karakteri sindirilmiş,
Özgün düşünen———————–Düşünmeden itaat eden,
Bilgiye meraklı————————Ezberci, ilgisiz, sorgusuz sualsiz kabul eden,
Kendine saygısı olan—————–Güçlüden başka hiç kimseye saygısı olmayan
Hayatını evrensel değerlere göre yaşayan———Hayatını, otorite korkusu ve baştakinin ne diyeceğine göre yönlendiren,
Patron korkusunu, Allah korkusunun yanında mutlak değerce büyük gözüken ve bunu gözümüze sokarcasına sergilemekte bahis görmeyen, kişilik ve karakteri duygusal öğelerden yoksun kalmışların ayırt edilmesi…
Bu analizin sağlıklı yapılması zor olmakla birlikte o kadar da ehemmiyetli. Sonuçta bize belirli süre ile hizmet verme aşkıyla yanıp tutuşan, seçim öncesinde tokalaşmaktan eli nasır tutan değerli şahsiyetleri ayırt etmek gerekir. Nasır tutan el dediysem üzülmeyin bir dahaki seçime kadar bazılarının o elini gören ufo görmüş Rizeli kadar imkansız.
Burada tabii ki seçim öncesinde olduğu gibi seçim sonrasında da halkın yanında olan, seçmenin bütün sorunlarıyla ilgilenen ve onları yalnız bırakmayan Sn. milletvekillerimiz de var. Rize milletvekillerimiz bu hususta örnek sayılırlar. Örneğin Sn. Mv. Hasan Karal bu konuda TBMM’ den tescilli bir vekilimiz. Yıl içerisinde en fazla seçim bölgesine gitmiş en fazla programa katılmış milletvekili olmuş, kendilerini kutlar, tebrik ederim.
Lafımız, hayatları boyunca askerde onbaşı olmamış ise herhangi bir sorumluluk, yetki sahibi ve karar verme merciinde yer almamış kişilerden mütevelli heyetleri çerçevesinde bir ilin geleceğiyle alakalı karar vermede hiçte çekinmeyecek yetenekte! gören kişilere. Aynalara bakmaktansa çevresindeki arkadaş! sözlerine itibar edip çıkıp aday olabiliyorlar. Bunun yanında; eğitimli, adil, insan onuruna saygılı, evrensel değerlere yatkın ve bunu günlük yaşamlarına yansıtabilen, dürüst, sorumluluk duygusu yüksek, kendisine eleştirisel olarak bakıp yargılayabilen ve alçak gönüllü olmasından dolayı ön plana çıkmayan hemşerilerimize sesleniyorum.
Artık kim nasıl karşılar, kim ne der gibi söylemlerden çekinmeyin bu coğrafya hepimizin. İsteyen, hak eden, proje üreten, çok özel vasıflar olamamasına rağmen günümüzde farklı bakılan, sadece insan olmanın vasıfları olan yukarıdaki özelliklerin bulunduğu sizler, gelin bu dönemde yan yana, kol kola Rize için bir şeyler yapın.
” Keyifli ve güvenli uçuşlar da RTE RİZE HAVALİMANI’ n da görüşelim.
RTE Rize Havalimanı, Elli Uç Rize, Rize Kent Konseyi gruplarına fikir ve desteklerini bekliyoruz.
Saygılarımla,

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Ekim 2013, 21:02 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 16 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 273 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU