Aleni Yanlışlık

Rize Artvin Hava limanı 14 Mayısta açıldı. Aradan geçen 5.5 ayda 371.373 kişi bu hava limanını kullandı. Bu rakam yıllık bazda 810.268 yolcuya denk geliyor. Bu yolcular yine yıllık bazda 5775 uçakla seyahatlerini gerçekleştirdiler. Buda uçak başına 146 yolcu eder. Trabzon Hava limanını 10 ayda 2.764.530 kişi  20260 uçak seferi ile kullandı. Uçak başına 136 yolcu düşüyor.

Neden verdim bu rakamları?

Ordu Olay gazetesinde bir haber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden  Ordu’ya düzenlenen  uçak seferlerinin Trabzon’a verildiğini yazıyordu. Hem de Trabzonlu Ulaştırma Bakanı vermişti bu haberi. Trabzonlu hemşerilerine tabiri caizse kıyak etmişti.

Ordu Giresun Hava limanı, Rize Artvin Hava limanı tam dolu seferlerden, büyük vilayetlere konulmayan uçak seferlerinden yakınırken, adil olması gereken Ülkemizin sayın bakanı böyle bir müjdeyi hemşerilerine verebiliyor! Düşünün Rizelilerin Orduluların yoğun olarak yaşadıkları vilayetlerden seferler konulmazken, uçaklarda doluluk nedeni ile bilet bulamazken böyle bir girişim yapabiliyorlar.

Ülkemizde, doğrudur, sorunlar var ama bana kalırsa bir vilayete verilen dört bakanlık en baş sorundur. “Ulaştırma bakanları hep Trabzonlu olacak” diye, böyle bir kanun mu var da bizim haberimiz yok! 32 büyük şehre 81 vilayete 16 bakanlık, bir vilayete 4 bakanlık!

Hangi hakla Ordu-Giresun hava limanından seferler alınıp Trabzon’a veriliyor? Neden Rize’den İzmir’e, Adana’ya, Mersine, Antalya’ya Dalamana, Bodruma seferler konulmuyor?

Bu soruların cevabı yukarıdaki cümlede saklı!

Ben yaptım, oldu” mantığı bu çağda üçüncü dünya ülkesi olduğumuzu haykırmıyor mu?

Geri kalmamızın bir sebebi, baş sebebi bu davranışlar değil midir?

Açıldığı günden itibaren yolcuları küstürecek her türlü girişim yapıldı. Güneşli havalarda bile uçaklar en modern şekilde yapılan hava limanına inemedi, Havada defalarca turladıktan sonra Trabzon Hava limanına indiler.

Otomatik iniş sitemi neden kurulmadı bu harika hava limanına?

Eğer ben bütün bu söylediklerimi bambaşka gayelerle yazıyorsam özür dilerim. Yok eğer verdiğim bilgiler doğru ise yetkililerin bu sorularımızı cevaplaması gerekmez mi?

Hep birlikte kazanacağımıza mikro milliyetçiliğe vilayetlerimizin gelişmesini kurban veriyoruz.

Bu zamana da, bu çağa da, bu ülkeye de, bu aleni yanlışlar yakışmıyor!

Selam ve dua ile

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Kasım 2022, 23:18 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Medya, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 236 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU