AZERBAYCANIN ERMENİ İLE İMTİHANI

Karındaşımız Azerbaycan Ermeni zalimleri ile savaşın eşiğine gelmiştir. Meseleyi yakından takip ediyor milletimiz.

Zamanında bir bir çeşit zülumle topraklarından edilen Azerbaycanlı Türk kardeşlerimizin vatan topraklarında kurulan Ermenistan bir türlü aklını başına almıyor. Emperyalist batı ülkelerinin dümen suyunda yıllardır Türk dünyasına hasmane tutumunu sürdürüyor.

Karabağ Savaşı, 44 gün sürdü ve 10 Kasım 2020’de Ermenistan, yenilgisini kabul eden bildiriye imza atınca sona erdi. Azerbaycan ordusu, 44 günde 5 şehir, 4 kasaba ve 286 köyü işgalden kurtardı, imzalanan bildiri gereği Ermenistan ordusu Kelbecer, Laçın ve Ağdam illerini terk etmek zorunda kaldı.

Fakat Azerbaycan Türk toprağı olan Karabağ’da Taşnak Ermeni kalıntıları terör eylemlerine hiç ara vermedi. Öyle böyle değil, yaklaşık 10 bin Ermeni çetesi 100 tank ve müştemilatı ile Azerbaycan Türk Topraklarına saldırılarına hiç ara vermeden devam etti. Rusya bu dönemde varılan anlaşmanın uygulanmasında çekimser davrandı. Amerikalıların bölgeye artan ilgisinin altında başka şeyler, hesaplar var. Kafkas cephesini karıştırarak Rusya’yı çevrelemek istemektedir. Nasılsa kendi insanı ölmüyor. Binlerce kilometre ötelerden gelip buralara şekil vermeye çalışmaktadır. Ermenileri maşa olarak kullanmaktadır. Hem Ruslara hem Türklere, Türk dünyasına felaket senaryoları hazırlamaktadır.

Hasılı, Azerbaycan’ın Ermani ile imtihanı devam ediyor.

Kardeşlerimiz bu sefer çok kararlı. Karabağ’da bulunan Ermeni çapulcuları o topraklardan söküp atacaklar. Ya silahları ile birlikte Ermenistan’a gidecekler ya da ölecekler. Azerbaycan’ın o gücü var. Geride kalan Ermeniler Azerbaycan’ın vatandaşı olarak barış içinde yaşayacaklar. Bu aklın yoludur.

Savaşın kazananı olmaz. Türk Kardeşlerimiz eforunu vatandaşlarının mutluluğu için kullanmalıdır. Bu durumdan Ermeniler de çok karlı çıkacaklardır.

Paşinyan zor durumdadır. Rusya’yı karşısına alarak Amerika’ya yaslanması, Azerbaycan eliyle kendisine düşman Taşnak artıklarını temizletmeyi umması bölgeyi ateşe atmaktadır.

Bilinmelidir ki, Türkiye 86 milyonla Azeri Türklerinin yanındadır.

Azerbaycanlı kardeşlerimizle iki devlet bir milletiz.

Onlara kalkan el bize kalkmıştır.

Selam ve dua ile…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Eylül 2023, 14:41 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 124 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU