Beklenen Büyük Müjde

Ordu Olay gazetesinin haberine göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu “Samsun Sarp Demiryolu projesinin en kısa sürede hayata geçirileceğini” söyledi, 9 milyon Karadenizliye büyük müjdeyi verdi.

Özellikle Ordu Olay gazetesi bu işin kovalanmasında lokomotif görevini en güzel şekilde yerine getirdi. Ordu Olay Gazetesinin sahibi Sayın Zeki Mesut ÖZEL bey ve çalışanlarına minnet ve şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Kampanyamıza destek veren İktidarı ile muhalefeti ile herkese şükranlarımı sunuyorum.

Biz de elimizden geldiğince kalemimizle Samsun Sarp demiryolu için yıllardır mücadele ediyoruz. Akli selim okuyucularımızın muazzam desteği hiç eksik olmadı. O kadar ki, Samsun Sarp demiryolu dışında yazdıklarımı okumayacağını bile beyan eden okuyucularım vardı. Sosyal medya hesaplarımda bıkıp usanmadan yorum yazan değerli okurlarımı tebrik etmek istiyorum. Kamuoyu oluşturmada müthiş katkı sağladılar.

Mesele bitti mi? Sayın Bakanın bu açıklaması yeterli mi?

Asla değil. Yapım projesinin ihale edilmesi ardından ihalesinin yapılması uzun ve zor süreçlerdir.

İmar planları, CED süreci ardından yapım projesinin ihale edilmesi süreçlerinde asla rehavete kapılmadan bu dev yatırıma karar verenlere hem desteğimize devam edeceğiz, hem de sürekli takipte olacağız.

Devletimiz öyle anlaşılıyor ki doğru olana karar vermiş. Bunu her platformda dile getireceğiz.

Muazzam bir yatırım. Bir bölgenin en hayatı meselesi!

Bugüne kadar 1(bir) metre demiryolu olmayan Doğu Karadeniz, Samsun Sarp Demiryolu projesi ile makûs talihini yenecek, her sahada akla hayale sığmayan kazançlar elde edecektir.

Sanayinin, ekonominin, turizmin önündeki bütün engeller bahsi geçen demiryolu ile aşılmış olacak, bölge müreffeh bir yaşam düzeyine ulaşacaktır.

Devamlı göç veren illerin başında bulunan Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin, göç alan iller kategorisine yükselecek.

Bu refah demektir, gelişme demektir,

Karadeniz bölgesine başkaca hiçbir yatırım bu derece katkı sağlayamaz.

Cumhurbaşkanımız, bu ülkede devasa yatırımlara, hayal edilemeyen yatırımlara imza atan bir liderdir.

Böylesine büyük yatırımlara liderlik vasfını kullanarak önemli kararlar verdi. Verdiği büyük kararların arasına en büyüğü Samsun Sarp demiryolu olacaktır. Çünkü tahmini olarak 20 milyar doların üzerinde devasa bir yatırım olan Samsun Sarp projesi bu bakımdan ülkemizin en büyük yatırımlarından biri olacaktır.

Bu günü gördüğüm için dünyanın en mutlu insanıyım.

Samsundan Sarp’a demiryolunda buluşmak üzere…

Selam ve dua ile…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Ekim 2023, 09:43 tarihinde Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Son Dakika, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 123 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU