CENNET DİYARI RİZEMDEN MERHABA

Zaman su gibi akıp gidiyor. Son yazımı İstanbul’dan 5.5.2021 tarihinde yazmışım. 44 gün geçmiş üzerinden. Rize’ye geleli bir ay olmuş. İnternetimi bağlatamadığımdan sizlerle buluşmalarıma, dertleşmelerime, hesap vermelerime bana göre çok uzun bir süre ara vermişim. Bunlar basit sebepler. Esas mesele Cennet diyarımın güzelliklerine dalıp gitmemdir. Böyle güzel bir memleket bana göre dünyada yoktur. Boş durmadım ama yeterli yoğunlukta ziyaretler yapamadım, dolayısıyla sorunlarımızı birinci elden öğrenemedim, fazla bilgi sahibi olamadım.

Milletvekilimiz Sayın Muhammet AVCI ile Rize’de yapılan muhteşem yatırımları teker teker gezdik kendisinden önemli bilgiler aldım. Üç dakikada dalyandan Salarha’ya geçtik birlikte. Yeni yapılacak olan sanayi bölgesini, eski sanayi sitemizin olduğu alanda yapılacak olanları yerinde anlattı bana.

Şehir Merkezimizde başlayan muhteşem dönüşümü birlikte gözlemledik. Erzurum ve Artvin’e  doğru iki ziyaret sözü aldım kendisinden. En kısa zamanda gerçekleştirip siz değerli okurlarımla paylaşacağım. Açıkçası göğsüm kabardı. Bu vilayet yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla resmen çağ atlıyor, bir başka dünyaya yelken açıyor.

Biliyorsunuz uğruna para cezaları ödediğim hastane meselemiz ekonomik zorluklar nedeniyle bir süre ertelenmiş gözüküyor. Yıl sonuna doğru ihalesinin yapılacağı sözünü aldım, çok mutluyum. Rize’ye bu dev eser Muhteşem hava limanımızla birlikte kazandırıldığında Rize tarihinin seyri değişecek. Rize o tarihten önce ve o tarihten sonra diye devirlere ayrılacak. Çünkü gelişen ülkemin bütün olanaklarında Rizem’de olağan üstü bir şekilde istifade ediyor olacak.

Hele Samsundan Sarp’a Hızlı tren hattını başlatabilirsek bütün Karadeniz’in şaha kalktığına şahit olacağız.

Hamaset yapmak, bir tarafta durmak, oradan birilerinin yanında birilerinin karşısında olmak basitliğine düşmem. Benim görevim olayların üzerindeki perdeyi aralayarak gerçeği halkıma göstermektir.

Bilgilerle donanmak ve gelişmelerin perde arkalarını siz değerli okurlarıma sunmak için randevular aldım. Halen dönmeyen idarecilerimiz var. Çok yoğunlarmış! Üzgünüm. Olsun, ben çabalarıma Rizem için devam edeceğim. Ben hancıyım. Yolculara her zaman saygı duydum.

Selam ve sevgilerimle…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Haziran 2021, 11:19 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 247 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU