CENNET DİYARIM RİZE

Hasret bitiyor. Sila-i rahim yapma zamanım geldi. Taşı toprağı altın cennet kokulu memleketim Rize, baba vatanıma kavuşma zamanı şimdi. Nasipse Pazartesi yola çıkıyorum.

Geçen sene bıraktığım gibi değil Rizem. Rize Artvin hava limanı açılmış, Lojistik merkezimizin dolgusu başlamış, Rize Şehir Hastanemizin yapılacağı alandan dolgu işlemleri son sürat devam ediyor.

Yerinde o güzellikleri görmek orada izlenimlerimi siz değerli okurlarıma anlatma fırsatım olacak.

Biliyorum çok eksiklerimiz var. Dolgusu tamamlanmayan Hastanemizin haliyle üst yapı ihalesi yapılmamış. Açılan Hava limanımızın seferlerinde aksaklıklar var. Sefer sayıları yetersiz.

Düzeltmeyi yapacak olanlar güzel vilayetimiz Ordu- Giresun’un hava limanından alınan uçak seferleri Rize’ye veriliyor. Rekorlar kıran Ordu Giresun Hava limanımız mahzun, Ordulu Giresunlu insanlarımız bu nedenle dertli. Mana veremiyorlar bu yapılanlara!

Havaş İyidere’ye kadar Rize hava limanı yolcularını taşıyor. Trabzon’dan Rize’ye konulan seferlerde bir azalma yok. Aslında Of’tan öteye geçmemesi lazım. Milyarlarca lira masraf edilen hava limanımızın yolcularının konulmayan seferler nedeniyle Trabzon hava limanından seyahat etmeleri iki türlü zarar bana göre. O ihtiyacın tamamını Rize Artvin hava limanı karşılayabilir. İki türlü kayıp. Kim, kimler bu yanlışları yapar bir türlü anlamıyorum.
Mehmet Emin TOPRAK beyin tespitlerine göre HAVAŞ 11 sefer Rize’ye düzenliyor. Yani Rize hava limanının olması gereken yolcular bir başka hava limanını kullanıyor, karadan fazladan seyahat etmek zorunda kalıyorlar.

Rize Hava limanı tamda bu nedenle yapılmıştı ama sanki Rizeye hava limanı yapılmamış gibi eski düzen devam ediyor HAVAŞ.

Ordu ve Giresun hava limanına, Rize Artvin hava limanına konulması gereken seferler bir türlü halledilmiyor.

Bu suretle üç kez ayrı ayrı zarara neden oluyor bu türden düzenlemeler!

Zaten görünen yanlışlar yüzünden bir çok problemimiz çözümsüz kalıyor. Bu zamana kadar geri kalışımızın asıl sebebi bu değilmi?

Ne zaman yetkililer bu onulmaz yanlışları düzeltecek.

Rizeye ulaşır ulaşmaz çok daha farklı girişimlerim olacak. Hava limanımızı atıl hale getirme girişimlerine çok daha etkili bir şekilde karşı çıkacağım. Asla peşini bırakmam.

Güzel memleketimin çok güzel insanlarına biraz daha sabır diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bakı selam ve dua ile

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Haziran 2022, 17:36 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 277 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU