Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup

1-Metin TopçuArzu halime bir veciz sözle başlamak istiyorum:
“Kimin himmeti milletiyse o tek başına bir millettir”
Bu veciz söz “Kimin himmeti İslam ise o tek başına bir ümmettir.” anlamına da geliyor. Yani İslam öyle bir iksir-i manevi ki bütün ümmeti bir mümin, bir mümini de ümmet gibi güçlü ve kuvvetli kılıyor demektir. Bu ruh ve bu mefkure ile tarihte çok az olan İslam orduları dev küffar ordularını dize getirmiştir.Şahsen size o gözle bakıyorum. Bu görüşüme milletimizin ezici çoğunluğu da katılmaktadır.
Bugün yaşadıklarımız buna en güzel örnek değil mi?
Bütün küffar bir olmuş, içerde dışarıda terör örgütleri milletimize kan kustururken, bağrımıza FETÖ hançeri saplanırken ülkemiz Allah şükürler olsun ki dimdik ayaktadır. Borsa düşmüyor, dolar fırlayıp gitmiyor, yatırımlarda dev adımlar dünyayı şaşırtmaya devam ediyor…
Böyle bir zamanda yerelin sorunlarına değinmek, sizleri meşgul etmek bana zul gelse de, Rize için söylediğiniz vecizenize güvenerek ( Rize sırt dönülecek bir vilayet değidir)birkaç önemli sorunumuzu dile getirmek istiyorum…
1- Ovit dağı tünelleri ve Rize Erzurum yolu süratle inşa edilirken Rize tarafında çalışmalar çok aksamış durumdadır. İkizdere geçişi ve Ovit tüneline kadar bölünmüş yolunda ihaleler henüz yapılamamıştır. Bilindiği gibi o nokta irili ufaklı 8 adet tünel henüz başlamamıştır.
2- Rize Belediyesi 10 numara projeleri merkezi hükümetin desteği olmadan asla ve asla yapılamaz. Meydan projesi Bursa belediyesinin katkıları ile yapılamaya çalışılmakta, Salarha tünelinde ve Isırlık mevkiinde çalışmalar devam etmekte ama diğer projelere maalesef maddi kaynak olmadığından başlanmamıştır.
3- Güney Çevre yolu çok büyük bir yatırımdır. Bağlantı bulvarları ve kavşakları henüz oluşturulamamıştır.
4- Üniversitemiz Araştırma hastanesi ihtiyaca cevap vermemektedir. Rize’nin potansiyelini en iyi zat-ı alileriniz bilir. Bu vilayetin kapasitesi 2000 yataklı yeni bir araştırma hastanesini işaret etmektedir. Çünkü 250 yataklı araştırma hastanesi planlananın beş katı bir yoğunlukla karşı karşıyadır. O nedenle acil çözüm bekleyen çok önemli bir konudur bu mesele…
5- Kentsel dönüşüm anlamında ülkemizi getirdiğiniz noktanın en son basamağındayız. Henüz bir etap kentsel dönüşümü bile gerçekleştiremedik Sayın Cumhurbaşkanım. Çevremizde 20 etap gerçekleştiren iller vardır. Bizi bu nimetten yararlandırmak için talimatlarınızı bekliyoruz.
6- Rize trafiği içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Bunu çözmenin yolu yine sizin vereceğiniz çok önemli bir karara bağlıdır. O da yeni bir sahil yolu düzenlemesinden geçmektedir. Çok büyük bir yatırımı gerektirmekte ve sizin çok değerli katkınızı beklemekteyiz…
7- Rize’yi dünya ligine dahil edecek bir başka büyük yaramız Rize Artvin Hava limanı meselemizidir. Bu dev proje aynen Ovit dağı tünellerinde olduğu gibi verdiğiniz çok önemli bir karardır. Tarih bunu gerçekleşmeler yaşadıktan sonra kayda geçecektir. Bütün bürokratik engelleri aştınız, takmadınız, bir bölgeyi kurtaracak dev adımları cesaretle attınız. Rize Artvin hava limanı yapıldıktan sonra bütün Türkiye ne kadar haklı olduğunuz görecektir. Bildiğiniz gibi 8 Eylülde yapılması gereken ihalesi iptal edilmiştir. O noktada yapılan hataya takılmadan sizlerden yeni ihalenin behemahal yapılmasını ve 2016 yılı sonunda temelini bizzat atmanızı hasretle ve bir büyük heyecanla beklemekteyiz.
Tarih bazı zamanlarda bazı insanları sahneye çıkarır ve o zamana damgasını vurur bazı insanlar. Rize tarihine damganız altın harflerle kazınmıştır. Tarih bu zamanda sizi bize nasip etmiştir, ülkemiz nasip etmiştir.
Dileğim ve beklentim milletimizin aydınlık geleceğine Başkan olarak damganızı vurmanızdır.
Allah yar ve yardımcınız olsun…
Sevgi ve Saygılarımla….

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Ekim 2016, 10:02 tarihinde Köşe Yazarları, Son Dakika, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 290 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU