HAVAALANI OLMADAN ASLA!

1-Metin Topçu
Aylardır ayrımsız bütün sivil toplum kuruluşlarımız Rize’ye bir havaalanı yapılması konusundaki iradelerini gerekçeleri ile birlikte ortaya koydular.
Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Grubu olarak bizde belli merhaleleri geçtik kamuoyunu olabildiğince bilgilendirdik,bir dosya hazırladık. Rize Milletvekillerinden Sayın Bayraktar ve Sayın KARAL’a ulaştırdık.
Ankara’da Sayın Bayraktar ile havaalanı konusunda yapılması gerekenlerde mutabık kaldık, Sayın Hasan KARAL’la bir görüşme talebimiz var ve o günü bekliyoruz.
Çok güzel ve etkili hamlelerimiz olacak.
Bu arada Sayın Başbakanımızın Teke tek programında Güney Doğru için Hakkari için söylediklerini sizlere bir kere daha aktarmak istiyorum
Başbakanımız sayın Erdoğan Fatih Altaylıya bakın neler diyor:
“Çünkü yatırımcı “ben buraya nasıl ulaşacağım” diyor. Onun için senden yolları, raylı sistemi, havaalanını arıyor. Üst düzey yönetici yurt dışından gelecekse kendi özel uçağıyla oraya gelecek. Siz bunun alt yapısı oluşturacaksınız. Turizm diyoruz değil mi. Şimdi turizmde de uçakların oraya gelip gitmesi için havaalanı olması gerekiyor. Hepsinden öte Üniversiteler. Her ilimizde üniversite var. Buralarda ki üniversitelerde öğrencisinden tut akademisyenine varıncaya kadar…Buralarda ki öğretim üyelerinin uçakla gelip gitmesi başka bir şey. Hala otobüsle mi gelip gidecek. İcabında haftada bir gün ders vermeye gelecek Üniversite onun ücretini ödüyor uçağa atlayıp geliyor dersini veriyor ve tekrar ertesi gün dönüp gidiyor. Bu çağdayız artık. Bu orada ki öğrenciye bir özgüven kazandırıyor. Kaliteli öğretim üyeleri ve profesörler geldiği için orada ki kaliteyi yükseltiyor. Biz şimdi bu döneme geçtik”
Bir vilayetin kalkınmasının , o vilayette yaşayanları kaliteli hizmet almasının başbakanımızın anlattığından başka bir yolu var mı?
Gerçekten kalite diyorsak,kalkınma diyorsak, hizmet diyorsak, turizm diyorsak havaalanı şarttır.
Hakkari’den hiçbir farkımız yoktur ulaşım anlamında.
O nedenle turizmde yerimizde sayıyoruz.
Dünyanın en güzel doğasına sahip olmamıza rağmen yerimizde sayıyoruz. Ülkemizin ve bu coğrafyanın en güzel tropikal ormanlarına sahip olmamıza rağmen hiçbir ilerleme kaydedemiyoruz. Dünyanın en kaliteli termal suları bizde. Satsuma dünya markası bir ürünümüz. Çayın Başkenti Rizemiz. Bütün bu avantajlar havaalanı olmadığından dezavantaja dönmüş durumda. Sürekli kan kaybediyoruz. Sebebi havaalanı olmamasıdır.
Rize ve Artvin bu nimetten mahrumdur. Başbakanımızın bu güzel düşüncelerine uygun projemizi kendisine ulaştırmamıza vekillerimiz yardımcı olacaklar. Bunun başka yolu yoktur.
Bu hafta sayın KARAL umarım Rize’ye gelir ve kendisine dosyamız hakkında etraflı bilgi sunarız.
Halkımızın bu konuda istekli olması,hevesli olması siyasileri de cesaretlendirecektir. O ayakta bir eksiklik görüyorum. Halen halkın tam olarak bu konuya kitlendiğine inanmayanlar var.
Bu büyük bir hatadır. Halkımız hiç olmadığı kadar havaalanını istiyor.
Bunun ispatı imza kampanyası ile olur. Bu hafta olmasa önümüzdeki hafta bu kampanyayı başlatacağız.
Zannedersem toplanacak on binlerce imza siyasileri de harekete geçirecektir.
Bizde başbakanımızın dediği gibi kaliteli bir şehirde kaliteli hizmetler almak istiyoruz,kolay ulaşılan bir il olmak istiyoruz.
Sevgi ve saygılarımla….
1 Mart 2013- İslampaşa

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Mart 2013, 09:32 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 512 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU